Скільки газу може замінити біомаса в Україні?

3 Сен

Впровадження стимулюючих заходів щодо заміщення природного газу іншими видами палива дозволить до 2020 року зменшити його споживання на 5 млрд. куб. м. Це знизить видатки Державного бюджету на 8,6 млрд. грн. на компенсацію НАК «Нафтогаз України» різниці між закупівельною ціною імпортного газу та ціною газу, що постачається теплогенеруючим підприємствам для виробництва тепла для населення.

Про це сказав начальник Управління житлової політики Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України Юрій Юсипець у Вінниці під час круглого столу на тему «Ініціація та впровадження інвестиційних проектів із заміщення природного газу альтернативними та відновлювальними джерелами енергії», організованого проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Юрій Юсипець поінформував, що загалом по країні теплопостачання житлового фонду та соціальної сфери забезпечують 23 тисячі котелень, серед яких вже функціонує більше 4 тисяч котелень, на яких застосовуються новітні енергоефективні технології та обладнання. Зокрема, 281 така котельня працює у Житомирській області, 189 — у Вінницькій, 183 – у Хмельницькій, 70 – у Рівненській, 3- у Чернівецькій області.

«Робота з модернізації існуючих котелень, встановлення нових блочно-модульних котелень, автоматизації системи управління, переоснащення котелень на тверде паливо, встановлення теплових насосних установок, застосування альтернативних джерел енергії, використання електричної енергії для потреб теплопостачання, впровадження когенераційних технологій на об’єктах ведеться в усіх регіонах України», — сказав Юрій Юсипець.

За його словами, тільки у Житомирській області більше 40 котелень вже переведено на тверде паливо, а у Хмельницькій та Вінницькій областях модернізовано більше 100 котелень. Загалом у зазначених регіонах реалізовано більше 250 проектів, які спрямовані на зменшення споживання природного газу при виробництві теплової енергії.

Також в Україні працює 57 когенераційних установок в Донецькій, Хмельницькій, Черкаській, Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Київській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.

Юрій Юсипець також зазначив, що одним із основних напрямків розвитку альтернативних і відновлювальних джерел енергії для України є реалізація біоенергетичних проектів, що передбачають заміщення природного газу біомасою.

На його думку, постанова Кабінету Міністрів «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання», яка прийнята Урядом 9 липня цього року, стала необхідним механізмом для розвитку подібних проектів в Україні.

За матеріалами: Мінрегіонбуд