Розвиток альтернативної енергетики — це питання національної безпеки України

18 Дек

Розвиток альтернативної енергетики – це питання національної безпеки України. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук на 5-му спеціалізованому семінарі «Як підключити об’єкти відновлювальної енергетики до мережі й отримати «зелений» тариф», організований Центром Інноваційного Бізнесу (IBCentre) та Асоціацією учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ).

«Урядом здійснюються рішучі кроки щодо реформування сфери відновлюваної енергетики. За чотири місяці було прийнято ряд конкретних рішень, які стосувалися не лише заміщення природного газу для таких груп споживачів, як населення та бюджетні установи, а й збільшення конкурентних переваг для учасників ринку відновлюваної енергетики», — додав Голова Держенергоефективності.

У свою чергу народний депутат України Олександр Домбровський відзначив, що альтернативи альтернативній енергетиці нині в Україні не існує. «Україна має досвід з використання альтернативної енергетики, який необхідно впроваджувати. Сонце, вітер, біомаса і біогаз — це ті складові, які потрібно розвивати», — наголосив народний депутат України Олександр Домбровський.

У жовтні п. р. Уряд схвалив, розроблений Агентством Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Планом передбачено заходи щодо досягнення в 2020 році 11% частки енергії отриманої з відновлюваних джерел енергії, у кінцевому енергоспоживанні країни, що аналогічно використанню майже 9,2 млрд. м3 природного газу.

Також Агентством розроблений проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику». Як відзначив Сергій Савчук зазначеним Законом скасовуються вимоги до місцевої складової при отриманні «зеленого» тарифу; розширюється термін “біомаса” на продукти сільського господарства, що сприятиме збільшенню виробництва електроенергії з біомаси; стимулюється використання малих вітроустановок у домогосподарствах (за рахунок встановлення «зеленого» тарифу для них); збільшується розмір «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з енергії біомаси та біогазу з метою досягнення економічно привабливого терміну окупності проектів у цих сферах.

За матеріалами: Урядовий портал