Біоенергетична асоціація України випустила аналітичні записки по ринку біоенергетики

9 Фев

На минулому тижні БАУ підготувала і представила на своєму сайті дві аналітичні записки з приводу розвитку ринку біоенергетики в Україні.

Дана серія аналітичних записок є черговими аналітичними матеріалами, які готує асоціація по основним проблемам з розвитку даної галузі в Україні.

В першій аналітичній записці БАУ звертає увагу на ті бар’єри, які створені прийняттям змін до Закону України «Про електроенергетику». А саме:

  1. Необгрунтовано низький коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії з біогазу
  2. Некоректне визначення терміну «біомаса»
  3. Необгрунтовані вимоги щодо частки місцевої складової обладнання, матеріалів та послуг в загальній вартості проектів
  4. Термінологічні помилки в описі основних елементів обладнання для об’єктів електроенергетики, що використовують енергію біомаси та біогазу
  5. Відсутність зеленого тарифу для електроенергії, що виробляється з побутових відходів
  6. Дискримінаційний підхід до біогазових установок, які були введені в експлуатацію до 1.04.2013 року.

В другій (а по числу усіх випущених — третій) аналітичній записці БАУ детально аналізує ті бар’єри, які стоять на заваді розвитку біоенергетики в Україні. Серед основних можна відмітити:

  1. Субсидування внутрішніх цін на природний газ для населення та ЖКГ, що робить біомасу неконкурентоспроможною в цих секторах
  2. Штучне створення перешкод для розвитку галузі внаслідок прийняття закону, про який ми писали вище
  3. Відсутність зеленого тарифу на електроенергію, яка виробляється при сумісному спалюванні біомаси і викопним джерел енергії.

Підсумовуючи дану аналітику, можна відмітити, що у порівнянні з енергією вітру і сонця, біоенергетику в Україні займає одне з останніх місць серед поновлювальних джерел енергії. І це не дивлячись на те, що наша країна має надзвичайно великий потенціал для розвитку саме цієї галузі. Незважаючи на це, ми віримо, що спільними зусиллями зможемо змінити даний стан речей.

З усіма аналітичним матеріалами можна ознайомитись на сайті Біоенергетичної асоціації України.