Вчені з університету Іллінойсу розробили надпотужні мікробатарейки

13 Май

Група вчених з Іллінойського національного університету (University of Illinois) на чолі з  Вільямом Кінгом ( William King), професором з механізації та інжинірингу, розробила нові надпотужні батарейки. Незважаючи на невеликий розмір батарейки (не більше кількох міліметрів), їхнього заряду вистачає, наприклад, щоб повністю зарядити батарею мобільного телефона, навіть якщо вона повністю розряджена.

Окрім того, дані батарейки підходять для тривалого функціонування радіо- та телекомунікаторів, портативних мобільних пристроїв та гаджетів. «Це повністю інший підхід до батарейок» — зазначає Кінг — «Такий тип батарей дозволяє використовувати джерела енергії неймовірної потужності — ніхто раніше навіть не міг про це подумати. В сучасному світі є тенденція до зменшення електронних пристроїв у розмірах — і наші батарейки дозволяють цей процес підтримувати. Це все — мікротехнології, без яких подальший розвиток неможливий »

Основне питання, яке намагаються вирішити батареї — це питання потужності та заряду. З одного боку, пристрої, які потребують великої потужності швидко розряджаються, оскільки обсяг, що енергії обмежений, з іншого боку — пристрої з низьким використанням потужності — повільніше розряджаються, однак є менш ефективними.

Звісно, важливим питанням залишається собівартість даних батарейок — саме над цим зараз працюють науковці, щоб їх можна було запустити у серійне виробництво, а ціна була б доступна для звичайного споживача. Ще одним напрямком подальших досліджень — є процес інтеграції батарейок з уже існуючими пристроями.

Нові надпотужні батарейки побудовані за стандартною схемою, що використовує два основні елементи — анод і катод. Однак, групі вчених вдалось змінити будову батарейки таким чином,щоб ці два елементи були інтегровані в мікромасштабі. Батареї отримали таку високу енергоефективність завдяки пов’язаній внутрішній три-вимірній структурі, та новітній моделі швидкозарядного катода.

Все це дозволяє цим надпотужним батарейкам працювати в більш ніж 30 разів ефективніше за аналоги, а також заряджатисяв 1000 разів швидше — уявіть собі мобільний телефон, товщиною кредитної карти, що заряджається лише трішки більше секунди. Неоціненними будуть такі типи батарей і у медичних імплантантах.

«Будь-який електронний пристрій обмежений розміром батареї. До сьогодні » —  підсумував Вільям Кінг.

За матеріалами: news.illinois.edu