Наукові відкриття квітня в сфері енергетики

12 Май

Дизельне паливо за допомогою кишкової палички

Дизельне паливо можна отримувати від результатів роботи кишкової палички, зробила відкриття група науковців з університету Ексетера. Проте новій технології отримання палива потрібно ще налагодити масове виробництво і вирішити чимало комерційних питань.

Дизель, який будуть виробляти окремі штами кишкової палички, майже не відрізняється від звичайного дизельного палива, тому на відміну від біопалива, його не потрібно буде змішувати з нафтопродуктами, йдеться в статті, опублікованій на сайті університета Ексетера.

Інноваційні акумулятори

Розроблені найбільш потужні акумулятори на планеті. Розмір таких пристроїв становить лише кілька міліметрів. Розробники вважають, що таке відкриття може піднести створення мобільних пристроїв та портативних комп’ютерів на новий рівень, передає сайт університету Іллінойсу.

Висока продуктивність батареї досягається завдяки її внутрішній тривимірній мікроструктурі. Як стверджують розробники, така батарейка може заряджатись в 1000 разів швидше за сучасні джерела живлення, а також не буде диктувати розмір пристрою, який буде працювати від неї.

«Тепер наше мислення може вийти за рамки, — говорить Джеймс Пікуль, автор дослідження. — Це не поступове покращення у порівнянні з попередніми технологіями. Така технологія порушує усталені уявлення про джерела енергії. Це дозволяє нам використовувати інші, нові речі».

Найближчим часом вчені займуться адаптацією таких акумуляторів до вже існуючих пристроїв, а також їхнім подальшим удосконаленням та питаннями масового виробництва.

Процес отримання водню з ксилози

Група дослідників з Політехнічного інституту Вірджинії з’ясували, що велику кількість водню можна отримати з будь-якої рослини. Водень вони називають перспективним паливом: дешевим та екологічним.

«Це може допомогти покласти кінець нашій залежності від викопних видів палива», — сказав автор дослідження Персіваль Чжан, передає сайт фонду AlphaGalileo.

Науковець та його команда використовували ксилозу — найбільш розповсюджений моносахарид — для вироблення водню. Новий спосіб отримання водню дослідники називають екологічно чистим, він використовує відновлювані джерела природних ресурсів, а також практично не виділяє парникових газів.

За матеріалами: Велика Епоха