Семінар «Перспективи вирощування енергетичних культур»

17 Июн

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Київською обласною державною адміністрацією, Біоенергетичною асоціацією України, ТОВ «Укртепло» та  УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого організовують 30 червня 2016 року семінар «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні«.

Вирощування енергетичних культур — напрямок, потенціал якого за оцінками Біоенергетичної асоціації складає близько 1/3 від всього енергетичного потенціалу біомаси в Україні. Енергетичні культури — це рослини, які спеціально вирощуються для використання  безпосередньо в якості палива або для виробництва біопалив. Особливо цікавими є багаторічні енергетичні культури, які можна вирощувати на непридатних для сільського господарства землях, покращуючи їх стан. До таких культур відносяться верба, тополя, міскантус, просо прутоподібне та ін.

Енергетичні  культури є важливим напрямом біоенергетичного сектора ЄС. На сьогодні в країнах Євросоюзу 13,2 млн. га земель  є доступними для вирощування  енергокультур;  до  2020  р.  цей  показник  може  вирости  до  20,5  млн.  га,  а  до  2030  р.  – до  26,2 млн. га. За оцінкою Європейської Комісії, для досягнення мети 2020 року (10% ВДЕ в  транспортному  секторі  ЄС)  під  енергетичні  культури  необхідно  задіяти  17,5  млн.  га  або  близько 10% всіх сільськогосподарських земель країн ЄС.

На сьогодні в Україні є низка компаній, що займаються вирощуванням енергетичних  культур на комерційному рівні. Ще ряд компаній планують найближчим часом вийти на цей  ринок. Проте для широкої реалізації потенціалу енергетичних культур в Україні ще не вистачає необхідних знань на місцях.

Семінар спрямований на підвищення обізнаності місцевих органів влади та розвиток громади, а також на залучення представників бізнесу для створення нових відновлюваних джерел енергії у вигляді багаторічних плантацій енергетичних культур.

Детальніше про умови реєстрації за посиланням.