Заміщення природного газу біопаливом на підприємствах АПК

28 Ноя

Міністерство аграрної політики та продовольства України в зв’язку з обмеженими ресурсами природного газу вживає заходи щодо заміщення природного газу біопаливом на сільськогосподарських підприємствах.

Зокрема, на 14 підприємствах олійної галузі парові котли переведені на спалювання лушпиння, що за 9 місяців поточного року дозволило зекономити до 360 млн. куб.м природного газу. Наразі, у структурі споживання палива використання лушпиння соняшнику для отримання теплової енергії на олійнодобувних підприємствах складає 60%.

Крім того, кількість виробників пелет, брикет із відходів сільського, лісового господарства та харчової промисловості, досягла 140 підприємств, а обсяг виробленого ними твердого біопалива — 1 млн. 150 тиc. тонн.

Також, у поточному році виведені на повну потужність біогазові установки на базі свинокомплексу «Даноша» (Івано-Франківська область), птахівничого комплексу компанії «Миронівський хлібопродукт» (Дніпропетровська область).

Зазначеними установками за рік було вироблено понад 6 млн. куб. метрів біогазу з відходів тваринництва. Крім того, завершено будівництво біогазової установки на Глобинському цукровому заводі (Полтавська область) для отримання біогазу з бурякового жому.

За матеріалами: Урядовий портал