Західагропродукт має намір побудувати біогазовий завод на Тернопільщині

1 Ноя

Компанія ТОВ «Західагропродукт» має намір побудувати біогазову станцію на Теребовлянщині, що знаходиться в Тернопільській області. Біогаз планують виробляти з курячого посліду і кукурудзяного силосу.

Зводитиме біогазову станцію ТОВ «Західагропродукт» спільно з австрійською фірмою, яка має досвід в галузі біоенергетики. Обладнання для біогазової станції постачатиме також австрійська фірма.

За день на птахофабриці накопичується 12,5 тонн курячого посліду, який планують змішувати з кукурудзяним силосом та отримувати біогаз для виробництва електричної та теплової енергії.

Реалізація проекту не тільки вирішить питання утилізації органічних відходів, а й дозволить агропідприємству значно заощадити традиційні енергоресурси.

«Отриману з біогазу електроенергію плануємо використовувати для власних потреб та опалення великої новозбудованої Соколівської загальноосвітньої школи, — пояснив керівник ТОВ «Західагропродукт». — Крім електричної та теплової енергії, комплекс вироблятиме ще й екологічно чисте добриво для підживлення грунтів».

Загальна вартість проекту становить понад 2 млн євро. Термін реалізації – 2 роки.

За матеріалами: depo.ua