Якою має бути інтерактивна карта проектів відновлювальної енергетики в Україні?

16 Май

Про дане питання говорили на нараді, яка відбулася 15 травня під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників бізнесу та експертів. Основна мета зустрічі — створення потужної, інформативної, багатофункціональної Інтерактивної карти розвитку «зелених» проектів в Україні для інвесторів та розробників проектів.

Задачі:

  • Надати потенційним інвесторам та інжиніринговим компаніям інформацію, яка необхідна при проведенні передпроектних робіт з впровадження «зелених» проектів
  • Допомогти розпорядникам ресурсів ефективно реалізувати свій капітал.

«Місія Агентства – створити таку інвестиційну карту, яка була б корисною для всіх гравців ринку відновлюваних джерел енергії, завдяки якій інвестори могли б ще на початку своєї роботи знайти точку входу для впровадження проекту, порахувати його рентабельність, розглянути логістичні можливості та ресурсний потенціал обраної території, – зауважив Сергій Савчук. – Якщо розробити та додати ще й типові фінансові моделі для різних проектів, то карта стане не просто інформаційним ресурсом, а путівником та стимулом до проектування та будівництва «зелених» об’єктів».

Учасники наради обговорили Інтерактивну карту розвитку відновлюваної енергетики України, яку розробляє Агентство. Наразі карта демонструє земельні ділянки під розміщення об’єктів відновлюваної енергетики, електропідстанції напругою від 27,5 кВ до 150 кВ, а також  можливі точки підключення «зелених» об’єктів до ОЕС України.

Пропозиції щодо удосконалення карти надали голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, консультант НТЦ «Біомаса» В’ячеслав Антоненко, голова Спостережної ради БАУ Володимир Майстришин, голова правління Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку Юлія Усенко, менеджер ДП «Сіменс Україна» Євген Луньов.

У свою чергу, експерт проекту UNIDO Микола Кобець наголосив на важливості перейняття зарубіжного досвіду створення подібних карт. Зокрема, він презентував переваги «Global Atlas Gallery» — карти розвитку відновлюваної енергетики у країнах світу, яку запровадило Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA).

За результатами наради домовлено врахувати висловлені пропозиції щодо наповнення Інтерактивної карти та продовжити її удосконалення для приведення до універсального потужного інформаційного веб-ресурсу. Робота здійснюватиметься у  тісній співпраці з профільними ЦОВВ, органами місцевого самоврядування, представниками бізнесу та експертами.

За матеріалами: Держенергоефективності