Які механізми пропонує Мінрегіонбуд для заміщення природного газу?

13 Июн

Мінрегіон винесе на розгляд Уряду постанову про впровадження комплексного плану заходів щодо забезпечення поетапного заміщення газу іншими видами палива. Таке доручення дав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман під час урядової наради з питань енергоефективності.

Зазначений план покликаний вирішити питання суттєвого зменшення залежності України від імпортного газу і скорочення споживання природного газу  шляхом поетапного заміщення його іншими видами палива. До його розробки  вже підключилися Міненерговугілля, Мінрегіон, Мінфін, Мінекономрозвитку, Держагентство з енергоефективності, НКРЕ та інші відомства, народні депутати – члени міжфракційного об’єднання «За енергетичну незалежність України», а також представники профільних інститутів та асоціацій.

Енергонезалежність – це сьогодні питання національної безпеки України, і ми маємо передбачити як механізми скорочення споживання газу, з одного боку, за рахунок впровадження сучасних енергоефективних технологій, а з іншого – створення стимулюючих механізмів для використання альтернативних джерел енергії”, – зазначив Володимир Гройсман.

Проблема полягає у тому, що в сьогоднішній ситуації у багатьох випадках перехід на альтернативні види палива виявляється для виробників тепла економічно менш вигідним, аніж використання газу. Це пов’язано з тим, що механізми компенсації тарифів діють тільки за умов використання газу. Тож пропонується удосконалити систему тарифоутворення в частині зменшення обсягу компенсації різниці у тарифах на теплову енергію, вироблену з природного газу, на користь збільшення такої компенсації на вартість теплової енергії, виробленої з альтернативних видів палива. При цьому, як зазначив Віце-прем`єр, провадження таких механізмів матиме ще й додатковий стимулюючий ефект для вітчизняної економіки, оскільки спрацьовуватиме механізм мультиплікатора: підтримку отримуватиме не «Газпром», а вітчизняні, і в першу чергу, місцеві виробники.

Комплексний план заходів також передбачає і реалізацію інших механізмів, спрямованих на стимулювання енергозбереження і використання відновлюваних джерел енергії, зокрема, покриття за рахунок держбюджету процентних ставок комерційних банків для кредитів, наданих під закупівлю енергозберігаючого обладнання, в тому числі, біоенергетичного теплогенеруючого обладнання із застосуванням біопалива.

За матеріалами: Мінрегіонбуд