Як не потрібно ввозити обладнання для відновлювальних джерел енергії?

3 Дек

Рівненський льонокомбінат зіткнувся з проблемою ввозу обладнання для котельні на суму 670 тисяч євро. Підприємство звинувачує митницю у зловживаннях, натомість митниця звинувачує підприємство в несвоєчасній подачі документів. Хто правий?

Рівненський льонокомбінат вирішив відмовитись від використання газу на користь залучення відновлювальних джерел енергії. Для цього замовили спеціальну котельню за 670 тисяч євро, яку зібрали в Австрії  і Німеччині. Тільки от Рівненська митниця її не пропускає на територію України.

— Перші два автомобілі вже приїхали до Рівного та знаходяться на складі тимчасового зберігання під митним контролем. Для того, аби розмитнити їх як котельню, потрібно звернутися до митниці і заявити про ввіз комплектного об’єкту, перелічивши його складові, та отримати відповідний дозвіл. Тоді кожну окрему складову котельні не доведеться розмитнювати окремо, а за одним кодом під одну ставку мита. Проте митниця рівненським текстильникам у цьому посприяти відмовилася, — розповів юрист Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк.

Натомість начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю головного управління Міндоходів у Рівненській області Леся Тиркус надіслала до редакції лист з іншою точкою зору:

— Одним з нововведень Митного кодексу України, прийнятого законом України від 13.03.2012 №4495-VІ, стала стаття 23 «Попередні рішення», за якою декларанти отримали можливість звернутись до територіальних органів Міністерства доходів і зборів щодо застосування окремих положень законодавства України з питань митної справи. Такі рішення виносяться до початку переміщення товарів через митний кордон України.

Дане право дає можливість декларантам у встановленому законодавством порядку отримати рішення з окремих питань митної справи так би мовити наперед, що у свою чергу дає можливість уникнути затримок митного оформлення, простою транспорту чи інших негативних наслідків для суб’єктів ЗЕД.

Разом з тим, підприємство ТОВ «Т-Стиль» таким правом не скористалось та з відповідною заявою про завчасне отримання дозволу на переміщення «котельні» як комплектного об’єкта до Рівненської митниці Міндоходів не звернулося.

У кінці серпня та на початку вересня на адресу підприємства ТОВ «Т -Стиль» надійшло 2 партії товарів — складові «котельні», які розміщені відповідно до звернення підприємства на їх власному складі тимчасового зберігання, але лише 30.10.13 ТОВ «Т- Стиль» звернулось з заявою до Рівненської митниці Міндоходів щодо прийняття попереднього рішення про класифікацію комплектного об’єкта.

Наразі дана заява перебуває на стадії розгляду в спеціалізованому підрозділі та жодних рішень з даного питання Рівненська митниця Міндоходів не приймала. За результатами розгляду заяви буде винесене відповідне рішення в термін 15 робочих днів, —  повідомили з Рівненської митниці Міндоходів.

За словами радактора газети «Льонокомібнат» Світлани Сироти, через відсутність порозуміння на місці, юрист Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк поїхав у Київ до Міністерства доходів та зборів, якому нині підпорядкована митниця, щоб просити міністра захистити від свавілля його підлеглих вітчизняного виробника. У міністерстві Віталія Бережнюка запевнили, що прохання колективу Рівненського льонокомбінату почули і обіцяли сприяти правомірному вирішенню проблеми. Тож нині льонокомбінатівцям залишається чекати втручання міністерства. А якщо чекати доведеться надто довго, то можливо знову доведеться їхати до столиці, щоб цього разу «тонізувати» урядовців, — кажуть на підприємстві.

За матеріалами: Сайт чесних новин (Рівне)