Выце-прем’єр поставив завдання зменшити споживання газу на 50% протягом 3-х років

26 Июн

Зробимо уточнення, річ поки що йде про споживання природного газу підприємствами житлово-комунального господарства. На виконання завдання Президента України Уряд розробив Програму модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики України на 2013-2014 роки.

За 3 роки Україна має зменшити споживання природного газу при виробництві теплової енергії близько на 50%, або на 4,2 млрд. кубічних метрів.

За словами Олександра Вілкула, економії природного газу можливо досягти двома шляхами.

Перше – за рахунок реалізації проектів, спрямованих на економію газу при транспортуванні тепла. Це дозволить заощадити 2,2 млрд. кубічних метрів газу.

Зокрема, планується встановити 4 тис. теплоутилізаторів, 756 блочно-модульних котелень та 11 тис. індивідуальних теплових пунктів. Крім того, передбачено замінити 4,4 тис. котлів НИИСТУ-5 на сучасні та модернізувати 6,2 тис. котлів (замінити пальники). Планується замінити 7,8 тис. км аварійних та ветхих труб теплотрас на труби з пінополіуретановою ізоляцією.

Друге – за рахунок зниження втрат при виробництві тепла шляхом заміщення природного газу альтернативними енергоносіями. Це дозволить заощадити ще 2 млрд. кубічних метрів природного газу. Так, у рамках заходів з газозаміщення планується переоснащення 1,5 тис. котелень з переходом на використання твердого палива, встановлення 3 тис теплових насосів та 900 котлів на біопаливі. Крім того, планується використання електроопалення при впровадженні 9,4 котлів, а також використання сонячної енергії при впровадженні установок на 5 тис. об’єктах.

«В якості альтернативних видів палива планується використовувати, наприклад, вугілля, торф, пілети. Вибір альтернативи газу залежить від особливостей регіонів. Зокрема, вугілля використовуватиметься, в першу чергу, у східних областях країни, біопаливо (торф, пилети) – у центральних і західних областях, сонячна енергія – на Півдні країни», – сказав Віце-прем’єр-міністр.

«Практично все обладнання – від котлів до теплових насосів – наразі виробляються в Україні. Фінансовий ресурс, крім того, що він є окупним, з точки зору теплоенергетики, буде інвестовано в українську економіку та підвищить завантаження вітчизняних підприємств», – сказав Олександр Вілкул, підкресливши, що всі проекти Програми модернізації комунальної теплоенергетики включені до Програми активізації економіки і будуть розглянуті Фінансово-кредитною радою.

Поки що сумнівно, що дана програма буде виконана, оскільки якщо дивитись на останні три роки, то споживання природного газу підприємствами ЖКГ було скорочено лише на 10% (з 11,1 млрд. куб. м. до 10 млрд. куб. м.). І в деяких випадках не стільки за рахунок переведення котелень на альтернативні джерела, скільки за рахунок зменшення подачі теплової енергії.

Тим не менше, рішення уряду дає хороший сигнал інвесторам для розвитку проектів виробництва тепла з використанням біомаси чи інших видів твердого біопалива. У випадку реалізації даної програми в Україні може бути сформований внутрішній ринок споживання паливних гранул, брикет, деревної тріски тощо.

За матеріалами: finance.ua