Використання альтернативної енергетики у м.Миргород

29 Ноя

Як передає прес-служба Миргородської міської ради, 27 листопада у приміщенні Миргородської міської ради відбулося засідання Координаційної ради Проекту «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород».

У засіданні взяли участь представники проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород»:

  • Агентство США з міжнародного розвитку
  • Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку»
  • фахівці Миргородської міської ради та
  • керівники зацікавлених агропідприємств.

Проект USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» націлений на розробку проектів з використання біомаси для отримання тепла в районних котельних для опалення, вентиляції та гарячого водопостачання житлових будинків.

Виконавцем Проекту USAID є Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку», спеціалісти якої розпочали роботу над проектом у вересні 2013 року.

Проект USAID у місті Миргород триватиме два роки. У рамках проекту буде створена інфраструктура для збору, зберігання й переробки біомаси в біопаливо, та мережа теплогенеруючих котелень з використанням біомаси. А звичайна теплова котельня (зараз працює на традиційному паливі) пілотного мікрорайону, в якому проживають до 10% мешканців Миргорода, буде замінена на таку, що працюватиме на біомасі.

Також у місті створять Ресурсно-логістичний центр. В його задачі буде входити:

  • забезпечення безперебійного постачання біомаси до мережі біокотелень на Полтавщині на засадах державно-приватного партнерства,
  • надання правової підтримки потенційним інвесторам та агровиробникам (в тому числі при укладанні угод із закупівлі біомаси);
  • організація просвітницьких та інформаційних заходів, а також координація співпраці з усіма зацікавленими сторонами.

На засіданні Координаційної ради Проекту був підписаний Меморандум про співпрацю між Проектом USAID та зацікавленими агропідприємствами Миргородського району. Згідно з цим документом, миргородські аграрії будуть постачати солому для котельні, — яку буде переобладнано в рамках Проекту USAID.

Очікуваним результатом Проекту USAID є збільшення використання місцевих альтернативних джерел енергії (біомаси) у Миргородському районі Полтавської області відповідно до вимог ринку та з урахуванням потреб охорони довкілля.