В Україні відкрили першу котельню на солом’яних пелетах

10 Дек

5 грудня 2014 року у м. Кам’янець-Подільський відбулось офіціне відкриття першої  в Україні котельні на солом’яних пелетах.

«Цього року, мабуть вперше за часи незалежності, Урядом прийнято низку рішень, які дали зелене світло для реалізації проектів з заміщення газу. В найближчій перспективі наше головне завдання стимулювати подальший розвиток цього сектору та не заважати інвесторам», — зазначив С.Савчук, голова Держенергоефективності,  відкриваючи урочисту церемонію.

Котельня у Кам’янці-Подільському є пілотним проектом, який впроваджується за участю міської влади, КП «Міськтепловоденергія» та інвесторів – ТОВ «Універсальної девелоперської групи» (м. Київ).

В котельні встановлено два котла тепловою потужністю 0,7 МВт кожний, які працюють на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах.

На сьогодні вона обігріває корпуси міської лікарні, міську поліклініку, водолікарню, а також медичне  училище.  До кінця цього року у місті планують відкрити ще дві такі котельні. При цьому, інвестор обіцяє реалізувати тепло суб’єктам комунальної власності Кам’янця зі знижкою 10% відносно існуючих тарифів.

«Для нас вкрай важливо поширювати досвід Кам’янця-Подільського, щоб місцева влада, комунальні підприємства та представники бізнесу по всій Україні, розуміли, що реалізувати такі проекти дійсно  реально та вигідно. Агентство зі свого боку також не буде стояти на місці: будемо запускати нові доступні і прозорі механізми державної підтримки та усувати адміністративні бар’єри. Це дає впевненість, що до 2020 року ми зможемо зменшити споживання газу на 7-8 млрд. куб м.», – підсумував Голова Держенергоефективності.

За матеріалами: Держенергоефективність