В Україні буде створено Фонд енергоефективності

2 Фев

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за підтримки уряду Німеччини та Європейського Союзу розробило фінансову модель Фонду енергоефективності, в який Україна в 2016 році як одна зі сторін фінансування Фонду поряд з міжнародними фінансовими донорами готова направити 800 млн грн.

Такі дані повідомило Інтерфакс-Україна міністерство з посиланням на прес-службу віце-прем’єр-міністра – глави Мінрегіонбуду Геннадія Зубка, який презентував модель Фонду в ході міжнародної конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових установ” у Києві.

“Необхідно додатково прописати модель Фонду та законодавчо забезпечити інструменти для ймовірного захисту інвестицій та повернення коштів. Ці заходи допоможуть вивести Україну на абсолютно незалежний енергетичний рівень”, – пояснив Г.Зубка.

При цьому він підкреслив, що залучені інвестиції і технології в рамках функціонування такого Фонду дозволять економити 45% енергоресурсів країни. Розроблена модель представленого Фонду енергоефективності довела свою ефективність, зокрема, в Литві.

За даними Г.Зубка, нині обсяг ринку енергоефективності України оцінюється близько в $40 млрд, річний обсяг інвестицій – порядку в $ 1,5 млрд.

За матеріалами: expres.ua