В Миргороді планують побудувати біо-ТЕЦ на соломі

19 Июн

Як повідомляє прес-служба Миргородської міської ради, під головуванням міського голови Сергія Соломахи відбулася робоча зустріч з чеськими інвесторами в сфері біоенергетики – представниками компаній ENESA та BFS Energo та компанії АЙТІКОН.

Мета зустрічі, в якій взяли участь представники Миргородської РДА, комунальних підприємств міста, місцеві зернотрейдери – власники соломи — обговорення питання створення в Миргороді БІО-ТЕЦ з використанням місцевих видів палива.

Враховуючи Енергетичну стратегію України до 2030 року, скорочення споживання природного газу, розвиток енергозбереження та вирішення нагальних екологічних проблем – найактуальніші питання, що стоять перед міською громадою, — підкреслив міський голова Сергій Соломаха. Тому перспектива створення в Миргороді БІО-ТЕЦ з використанням місцевих видів палива — одна з альтернатив на шляху до енергоефективності міста-курорта.

За словами радника міського голови з питань енергетики Ігоря Мурашка, серед всіх відновлюваних джерел енергії, біомаса є найбільш перспективною для заміщення природного газу в м. Миргород. Широке впровадження технологій отримання енергії з біомаси (БІО-ТЕЦ), які пропонують чеські компанії, нададуть реальну енергетичну, економічну та політичну незалежність країні в цілому, відкриють можливість створення нових робочих місць, допоможуть ефективно утилізувати відходи сільського господарства, отримати додатковий прибуток місцевим підприємствам, а також теплопостачальним комунальним підприємствам та бюджетним організаціям, які використовують альтернативне паливо, зменшити техногенне навантаження на навколишнє середовище та покращити рівень життя населення в Миргородському районі. У Миргородському районі надлишки соломи є одним із основних джерел біомаси, які можна і потрібно (в обґрунтованих кількостях) використовувати для отримання енергії. Детальні техніко-економічні розрахунки з урахуванням майбутніх перспектив та досвід чеських компаній показують економічну доцільність використання такого палива замість традиційного природного газу.

Учасники робочої наради побували на об’єктах генерації теплової енергії. На одному з них у перспективі планують встановити котловий агрегат, що працюватиме на альтернативних видах палива. Відтак уже в цьому році у Миргороді стартує ще один проект з енергозбереження.

Передумовою залучення інвесторів слугував започаткований в м. Миргород проект від Американського Агентства з міжнародного розвитку USAID «Місцеві альтернативні енергетичні рішення в м. Миргород», який офіційно розпочався 24 травня 2013 р.

За даними Миргородської міської ради