Урядовий комітет схвалив проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року»

29 Сен

28 вересня 2015 року урядовий комітетом з питань економічного розвитку та європейської інтеграції схвалив проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року».

Прийняття Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року є важливим кроком до запровадження в Україні обов’язкової європейської  практики щодо планування та прогнозування розвитку енергетики, реалізації політики підвищення енергоефективності.

Прийняття Україною Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року є одним із основних зобов’язань в рамках імплементації Директиви 2006/32/ЄC щодо енергетичної ефективності кінцевого використання енергії та енергетичних послуг.

Імплементація цього документа передбачена Угодою про Асоціацію, в рамках реалізації  Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Планом передбачено досягнення у 2020 році національної мети енергозбереження у розмірі 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання за період протягом 2005–2009 рр., що становить 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту. Крім того, Національний план дій  визначає проміжну мету — у 2017 році скоротити енергоспоживання в розмірі 5%.

Досягти цих показників планується шляхом реалізації заходів у чотирьох основних секторах кінцевого споживання енергії: побутовому секторі (де очікується найбільший ефект), секторі послуг (до якого, у тому числі, входить енергоспоживання бюджетними установами), в промисловості та  транспорті.

Зокрема, План дій передбачає необхідний розвиток нормативно-правової бази у сфері енергоефективності, послідовне запровадження європейських підходів до реалізації державної політики у цій сфері.

Прийняття цього документу є однією з умов для отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу в розмірі 600 млн. євро.

За матеріалами: Держенергоефективність