Укргазбанк буде кредитувати «зелені» проекти

19 Май

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та «Укргазбанк» 17 травня 2016 року підписали угоду зі спрощення доступу до фінансування для компаній, що бажають запровадити відновлювальні та енергозберігаючі технології і допомогти розкрити «зелений» економічний потенціал країни.

«Консультативна група IFC працюватиме разом з «Укргазбанком», щоб підтримати розвиток банківського «зеленого» фінансування в Україні, економіка якої є однією з найбільш енергоємних у світі. Очікується, що проект допоможе підприємствам економити енергію, скоротити викиди парникових газів та сприяти сталому розвитку», — йдеться у повідомленні.

Як наголошується, проект є частиною програми IFC зі стимулювання сталого фінансування в Україні, що реалізується у партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрії та Міністерством економіки Нідерландів.

«IFC допоможе «Укргазбанку» наростити обсяги кредитування для малого та середнього бізнесу і корпоративних клієнтів в таких областях, як енергоефективність, відновлювані джерела енергії, «зелений» транспорт, ефективне використання водних ресурсів та переробка відходів«, — повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, IFC також допоможе банку в удосконаленні системи управління ризиками та підвищенні соціальних і екологічних стандартів.

«В України існує величезний незадіяний потенціал для інвестицій в проекти відновлювальної енергетики. Використовуючи досвід і знання IFC, ми сподіваємося розкрити цей потенціал і зробити український бізнес більш енергоефективним», — зазначив голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

За його словами, відповідно до світових тенденцій, розвиток «Укргазбанку» із сьогоднішнього дня стає орієнтованим на підтримку екологічних, «зелених» проектів.

«На сьогодні ринок еко-фінансування, за оцінками колег з IFC, є багатомільярдним. Переконаний, що цей спільний з IFC проект дозволить відкрити без перебільшення нову сторінку в розвитку банкінгу в Україні», — додав Шевченко.

За матеріалами: epravda.com.ua