Україна та Словенія співпрацюватимуть у сфері енергоефективності

9 Ноя

8 листопада 2016 року українська делегація відвідала Республіку Словенія. У рамках офіційного візиту, за підсумками переговорів Президентів України та Словенії, було підписано низку двосторонніх документів про співпрацю.

Зокрема, Голова  Держенергоефективності Сергій Савчук та Державний секретар Міністерства інфраструктури Республіки Словенія Клемен Потішек підписали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Міністерством інфраструктури Республіки Словенія.

«Реалізація Меморандуму дозволить перейняти унікальний досвід Словенії у сфері енергозбереження, який нам на сьогоднішній день так необхідний», — підкреслив Президент України Петро Порошенко під час спільної заяви з Президентом Словенії Борутом Пахором.

Меморандум спрямований на налагодження двостороннього співробітництва між Україною та Словенією у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних джерел енергії.

Держенергоефективності та Міністерство інфраструктури Словенії опрацьовуватимуть можливості реалізації спільних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Сторони також будуть обмінюватися інформацією щодо ефективних механізмів державної підтримки впровадження проектів у цих сферах.

Для України особливо корисним стане досвід Словенії щодо стимулювання виробництва теплової та електроенергії з відновлюваних джерел. Для прикладу, в країні діє «зелений» тариф, запроваджено субсидування проектів з відновлюваної енергетики. Екологічний фонд Республіки Словенія надає кредити з низькою відсотковою ставкою на «зелені» проекти. Стимулом до використання відновлюваних джерел енергії у транспортному секторі є система квот і певних податкових пільг.

Для обміну досвідом та залучення передових практик реалізації проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики передбачається проведення семінарів та навчальних курсів.

За матеріалами: Держенергоефективність