Учасники конференції «Енергія з біомаси» вірять в потенціал біомаси в Україні

23 Сен

22 вересня 2015 року почала свою роботу XI-та Міжнародна конференція «Енергія з біомаси». В перший день конференції пройшла дискусія учасників конференції щодо розвитку сектору біоенергетики в Україні, учасники обмінятись своїми думками щодо проблем галузі та шляхів їхнього вирішення.

Спільним можна назвате те що, незважаючи на різне бачення розвитку тих чи інших питань, учасники конференції вірять у великий потенціл розвитку галузі та готові й надалі працювати над покращенням умов для підприємств, регуляторної політики та залученням іноземних інвесторів у дану сферу.

«Наразі питання заміщення газу альтернативними видами палива залишається актуальним. Сьогодні Верховна Рада України та Уряд докладають багато зусиль, щоб залучити якомога більше інвесторів, як вітчизняних, так і іноземних у відновлювану енергетику в Україні. Тут є великий не використаний потенціал», — наголосив Олександр Домбровський та додав, що скорочення споживання газу та його заміщення іншими видами палива можливе за рахунок створення ринкових умов та відповідної нормативної бази.

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука на сьогоднішній день є вже певні напрацювання, спрямовані на створення сприятливих умов для заміщення газу альтернативними видами палива. Зокрема, це рішення Уряду щодо тарифного стимулювання виробництва тепла з альтернативних видів палива.

«Раніше інвестори, які ставили котельні, що використовували пелети, торф та інші види палива, крім газу, не мали рівних умов із виробниками тепла із газу. Тому, Урядом було прийнято рішення ввести стимулюючі тарифи, відповідно до яких будь-який інвестор, який ставить котельню і виробляє тепло з інших видів палива матиме право отримувати одразу «негазовий» тариф на об’єкті, куди постачається теплова енергія із газу», — пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Завдяки введенню стимулюючого тарифу у 2014 році було встановлено теплових котелень на альтернативних видах палива потужністю близько 450 МВт. У 2015 році за перше півріччя було встановлено аналогічних котелень потужністю майже 290 МВт», — додав він.

«Крім того, спрощено процедуру введення в експлуатацію об’єктів теплоенергетики, що використовують відновлювані джерела енергії», — повідомив Голова Агентства та додав, що у 2014 році Урядом було схвалено Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, метою якого є досягнення в 2020 році 11% частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії у кінцевому енергоспоживанні країни.

«Відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року передбачається заміщення до 7,2 млрд. куб. м газу в рік завдяки реалізації потенціалу лише біоенергетики», — зауважив Сергій Савчук.

«Сьогодні сектор біоенергетики фактично заміщує близько 3 млрд. куб. м газу в рік. Експлуатується понад 3650 МВт теплової потужності на біомасі. Ми будемо поглиблювати цю динаміку, — зазначив Сергій Савчук.

Голова Держенергоефективності також запропонував провести спільні наради із членами Біоенергетичної асоціації України та іншими ЦОВВ, починаючи з наступного тижня, стосовно конкретних нормативно-правових актів.

Довідково: ХІ-а міжнародна конференція «Енергія з біомаси» продовжує роботу.

Її організаторами є Біоенергетична асоціація України, Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України, Науково-технічний центр «Біомаса»