У Львові погодили умови надання кредиту для будівництва нових очисних споруд

5 Янв

На сесії Львівської міської ради депутати погодили умови отримання  кредиту ЄБРР для реалізації проекту реконструкції очисних споруд та будівництва станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод та виробництва біогазу для когенерації у Львові.

Загальна вартість проекту — 31,5 млн. євро, з яких кредитні кошти ЄБРР становлять  15 млн. євро, кредит НЕФКО — 5 млн. євро, — грантові кошти від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля — 7,5 млн. євро, а  міський внесок встановлений в розмірі 4 млн. євро.

Відтак, проект біогазової станції складається зі станції для зброджування надлишкового мулу на каналізаційних очисних спорудах (КОС). Мул забирається з відстійників і зброджується. Утворений біогаз із метантанків використовується для виробництва електроенергі, яка буде скерована  для роботи КОС, а тепло – для підігріву мулу й адмінбудівель на території. Реконструкція очисних споруд 1-2 включає нові пісколовки, нове обладнання для первинних і вторинних відстійників, а також модернізацію аераційної частини очисних споруд. Будівництво станції з виробництва біогазу зменшить кількість мулу і за рахунок роботи станції при термофільних температурах відбудеться краще обеззаражування мулу. Після зброджування мул можна використовувати й як добриво. Нова система аерації КОС 1-2 матиме енергоефективні аератори, системну контролю повітропостачання, яка відповідатиме потоку стоків та забрудненню.

«Ми уже кілька років працюємо у напрямку залучення інвестицій в модернізацію діючих очисних споруд. Це є гостра проблема, яка вкрай потребує вирішення. За оцінкою шведських експертів, для приведення очисних споруд у Львові до європейських стандартів необхідно вкласти щонайменше 150 млн. євро. Таким шляхом йшли наші найближчі сусіди з Польщі. За останнє десятиліття на усіх каналізаційних очисних спорудах Польщі відбулися модернізації, переоснащення та будівництво біогазових станцій. До прикладу реконструкція очисних у Познані вартувала 100 млн. євро»,- розповіли у ЛМКП «Львівводоканал».

У ЛМКП «Львівводоканал» зазначають, що проект забезпечить суттєву економію витрат підприємства на електроенергію та містить значну кількість екологічних переваг, таких, як зменшення викидів СО2, зменшення транспортних витрат на 30%, гігієнізація мулу, а також очистка піску. Реалізація проекту також  мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, що забезпечить суттєве поліпшення екологічної ситуації в місті.

Ігор Галущак

для biowatt.com.ua