У Франції заборонили сланцевий газ

12 Окт

Конституційна рада Франції підтвердила у п’ятницю правомочність положень закону, який забороняє використання технології гідравлічного розриву пластів для видобутку газу з родовищ горючих сланців.

Про це йдеться в офіційній заяві вищого органу юстиції Франції.

«Положення закону Франції від 13 липня 2011 року, який забороняє розвідку і розробку вуглеводнів за допомогою технології гідравлічного розриву пластів та скасовує дозвіл на дослідження у цій сфері відповідає Конституції», — йдеться у повідомленні.

Вперше в історії Конституційної ради Франції на її розгляд винесено питання щодо спірних положень законодавства про розробку національних надр землі.

Подання до Конституційної ради направила техаська компанія Schuepbach, яка запропонувала розглянути законність рішення про заборону видобутку газу за допомогою названої технології.

Чинне французьке законодавство забороняє експлуатацію місцевих сланцевих газових і нафтових родовищ за допомогою технології гідророзриву. Технологія гідророзвриву, що передбачає створення тріщин в породах, багатих на вуглеводні, шляхом уведення під високим тиском суміші води, піску та хімічних добавок в спеціальні свердловини, зазнала критики за ризики забруднення довкілля та можливого порушення сейсмічного балансу.

Разом з тим, у Франції ця технологія може забезпечити видобуток великих запасів сланцевого газу, які, за різними оцінками, знаходяться на глибині близько 1,5 км.

Президент Франції Франсуа Олланд став на бік своїх політичних союзників – «зелених», і увів заборону на використання технології гідравлічного розриву на термін свого п’ятирічного мандата. Після такого рішення 22 провідних представники французької промисловості, профспілок та освіти звернулися до нього з відкритим листом з проханням про проведення відкритих загальнонаціональних дебатів по сланцевому газу за участі всіх зацікавлених сторін.

За матеріалами: Галицькі контракти