Теплові насоси віднесені до альтернативних джерел енергії

2 Дек

В Україні починають дружити з логікою. Верховна Рада підтримала у другому читанні закон, який передбачає віднесення виробленої тепловими насосами енергії до енергії, виробленої з альтернативних джерел, якщо її річний обсяг більший за енергію, витрачену на забезпечення роботи самих насосів.

За ухвалення законопроекту №4555 «Про внесення змін до закону України «Про альтернативні джерела енергії» щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії» за основу і в цілому проголосували 226 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Рябчин Олексій зазначив під час виступу, що цей законопроект не передбачає використання зеленого тарифу до теплових насосів, або інших пільг.

Як наголошується в пояснювальній записці, метою проекту закону є забезпечення виконання взятих Україною зобов’язань щодо адаптації національного законодавства до законодавства Енергетичного Співтовариства.

Дані зміни спрямовані на стимулювання до використання поновлюваних джерел енергії. Зокрема, пропонується віднести вироблену тепловими насосами енергію до енергії з відновлюваних джерел.

За матеріалами: УНІАН