Siemens закриває бізнес по виробництву сонячних батарей

19 Июн

Німецький концерн Siemens AG згортає бізнес в галузі сонячної енергетики у зв’язку з відсутністю покупців та фінансовими втратами, пов’язаними з виходом на ринок, розміром в $1 млрд.

Відповідну заяву зробив прес-секретар Siemens Торстен Вольф. За його словами, на ліквідацію виробничих потужностей потрібно 50 млн євро.

«Зараз вже очевидно, що через складну ситуацію на ринку, ми не знайдемо інвесторів для цього бізнесу. Ми вели переговори з кількома зацікавленими партнерами, проте домовленості так і не були досягнуті», — повідомив Вольф.

Siemens заявляла ще в жовтні минулого року про плани відмовитися від роботи в напрямку розробки й виготовлення сонячних батарей через зниження темпів зростання і падіння цін на ринку.

На ринок сонячної енергетики німецький концерн вийшов у 2009 році завдяки замовленню ізраїльським виробником устаткування для сонячних термальних електростанцій Solel Solar Systems за 285 млн євро. Проте розвиток бізнесу не виправдав надій керівництва через велику конкуренцію та падіння цін на продукцію.

В березні рішення відмовитись від виробництва сонячних батарей прийняла компанія  Bosch, втрати якої становили 2,4 млрд євро.

Для того, аби зберегти галузь, яка страждає від демпінгової політики Китаю, ЄС прийняв рішення підвищити мита на сонячні батареї з КНР до 68%.

За матеріалами: iPress.ua