Шведські інвестори цікавляться проектом виробництва біогазу із мулу очисних споруд у Львові

17 Июн

«Львівводоканал» спільно зі шведськими фахівцями розробили проект виробництва біогазу на очисних спорудах міста. Попередня оцінка вартості проекту складає 21 млн євро. Фінансування проекту можливе за рахунок грантових та позикових коштів, частину з яких готова надати шведська сторона.

Прес-секретар «Львівводоканалу» Уляна Горбата зазначила: «Шведи так нами цікавляться тому, що стічні води «Львводоканалу» після очисних споруд потрапляють у Полтву, а далі – в Західний Буг, і через Віслу потрапляють у їхні краї. І оскільки вони вже все зробили у себе, то тепер рухаються за течією до витоків», — розповіла вона.

Так, за шведські кошти у Львові вже проведено певні роботи. Раніше водоканал отримав від шведського уряду 6 млн доларів гранту, за які збудовано цех з решітками механічної очистки, повністю модернізована головна каналізаційна насосна станція (встановлено нове обладнання) тощо.

«Загалом комплекс очисних споруд Львова займає площу 110 гектарів, які постійно потребують оновлення. У питанні очисних споруд шведи є попереду планети по розмаїтих нових технологіях. Безперечно, їхній досвід та гранти є для нас дуже важливий. Адже вони не просто дають гроші, вони укладають договори зі своїми організаціями, які приїжджають і роблять усе власним обладнанням», — додала вона.

До Львівської міської ради також звернулась шведська компанія, яка має намір дослідити Грибовицьке сміттєзвалище та оцінити можливість вироблення електроенергії з біогазу.

Компанія «Ензим» у Львові уже вводить інноваційний проект очистки стічних вод, у результаті якого підприємство отримає біогаз.

По матеріалам: ZAXID.net