Розвиток ВДЕ зумовлює потребу в електроакумулюючих системах в Україні

15 Мар

10 березня 2017 року в Агентстві під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників наукових інститутів, профільних асоціацій та компаній відбулася нарада з питань встановлення в Україні електроакумулюючих систем.

Розвиток технологій акумулювання та зберігання електроенергії найближчим часом зможе вирішити одну з ключових проблем виробництва вітрової та сонячної енергії. Проблема полягає у непостійній генерації електроенергії сонячними та вітровими електростанціям. Електроакумулюючі системи можуть стати гарантійним, додатковим джерелом енергії в часи пікових навантажень, забезпечивши стабільність роботи системи.

Крім цього, такі електроакумулюючі станції стануть у нагоді і приватним домогосподарствам. Завдяки цим системам вони зможуть акумулювати електроенергію вночі за меншим тарифом та використовувати її вже вдень і таким чином заощаджувати на рахунках за електроенергію.

«Наразі наше завдання – ідентифікувати існуючі бар’єри у цій сфері та проаналізувати найоптимальніші шляхи стимулювання встановлення електроакумулюючих станцій», — наголосив Голова Агентства.

Учасники наради обговорили проблеми, з якими стикаються усі зацікавлені у встановленні електроакумулюючих станцій, а також розглянули іноземний досвід з цього питання.

Загалом, за підсумками наради учасники домовилися надати Агентству пропозиції щодо стимулювання розвитку сфери встановлення електроакумулюючих станцій. Держенергоефективності, в свою чергу, планує розробити дорожню карту розвитку цієї сфери.

За матеріалами: Держенергоефективність