Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища у Львові

26 Фев

У проекті цьогорічного бюджету розвитку м. Львова пропонується виділити 1 млн. грн. на розробку комплексного проекту з рекультивації полігону в с. Грибовичі.  4 млн. передбачено власне на сам проект та ще 99 тис. грн. – на виготовлення технічної документації з вибору інвестора під будівництво сміттєпереробного комплексу та полігону ТПВ.

Рекультивація полігону

Як повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради  Юрій Голець, відповідно до проекту і проведеної державної будівельної експертизи, терміни рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, довкола функціонування котрого вже чимало років точиться жорстка дискусія між міською владою та сільською громадою, складають 10 років. Загальна ж вартість проекту становить 213 млн. грн.

«У 2015 році є необхідність проведення процедури закупівлі і визначення переможця-інвестора. Це той об’єкт, який не закривається за один-два роки. Власне, прийнято рішення розпочати рекультивацію полігону цього року. Ми також звертатимемось у профільні підприємства щодо долучення їхніх коштів на співфінансування проекту. Другим етапом буде питання підписання угоди. Місто купувати землю під полігоном не буде. Воно, у взаємовигідних стосунках з тамтешньою територіальною громадою, підпише угоду щодо оренди в неї земельної ділянки та, своєю чергою, інвестуватиме в цю громаду відповідні кошти, у вигляді інвестицій у будівництво доріг, газопроводів, водопроводів, водогонів. Такі земельні ділянки є. Місто працює з цим вже не один рік», – зазначив Юрій Голець.

Автор: Ігор Галущак

для biowatt.com.ua