Польська фірма пропонує використання соломи в якості джерела енергії

22 Окт

Генеральне консульство України в Любліні інформує про польську фірму «BIOS-BUD» Sp z o.o. яка налаштована на співробітництво у сфері використання енергетичної соломи (біомаса) як джерела теплової енергії в Україні.

Фірма пропонує рішення щодо використання потенціалу українського сільського господарства шляхом застосування соломи  (біомаси) у якості джерела енергії.

З досвіду польської економіки, де надмірне виробництво соломи складає 50% від її річного виробництва, цей показник складає приблизно 16,1 млн. тонн щороку. Проведені дослідження у сфері спалювання сухої соломи довели, що її енергетична ефективність/енергетична цінність від спалювання становить 15 мегаджоулів на 1 кг, а енергетична цінність від спалювання вугілля формується на рівні 25-27 мегаджоулів на 1 кілограм.

У середньому 2 кг. соломи дорівнює приблизно 1 кг. вугілля за енергоємкістю. Солома є джерелом теплової енергії, технологія отримання якої вже добре опрацьована на рівні з котлами для спалювання палива, вугілля, дерева, брикету тощо (технологічна схема додається).

Варто зазначити, що введені в Польщі в експлуатацію (фірмою BIOS-BUD” Sp z o.o.) котли центрального опалення, які обігріваються солом’яною біомасою, досягають 80% ефективності.

Згідно зі статистичними даними фірми, рівень надмірного виробництва соломи в Україні, яку можна використовувати в енергетиці, складає 32 млн. тонн, що в енергетичному еквіваленті становить 16 млн. тонн кам’яного вугілля. Ці дані доводять, що енергетичне використання соломи може бути стратегічним елементом заміни до цього часу імпортованих джерел енергії.

Енергетичне використання надмірного виробництва соломи призвело б до зниження імпорту природного газу на понад 12 млн. м3 газу в рік. Можливе заощадження коштів в масштабах України могло б становити суму — 4 млрд. доларів США в рік.

Додатковими аргументами на користь використання пропонованих технологій є впровадження стратегії регіональної політики та підвищення рентабельності сільського господарства, охорони навколишнього середовища (нульовий баланс вуглекислого газу С02), підвищення рівня працевлаштування та створення нових робочих місць у сільських регіонах тощо.

Окрім цього, впровадження діяльності пов’язаної з виробництвом теплової енергії із соломи, дає можливість використовувати робочу силу, яка зосереджена неподалік від сировинних джерел, що в результаті може сприяти підвищенню рівня життя серед мешканців сільських регіонів.

Прикладом діяльності фірми „BIOS-BUD” Sp z o.o. є солом’яні котельні в Сьостшитові, Студзянках, Бистшици, Лесьцах Люблінського воєводства Республіки Польща, де витрати на отримання теплової енергії (обігрів) у випадку з початковою школою в Сьостшитові знизилися. У порівнянні з дотеперішнім опаленням з використанням кам’яного вугілля витрати зменшилися з 66 тис. злотих в рік до 30 тис. злотих, зі збереженням при цьому робочих місць (використовуючи солому місцевих селян).

Варто наголосити, що заходи, пов’язані з енергетичним використанням соломи, підтримуються коштами, які Європейський Союз виділяє на охорону навколишнього середовища, охорону повітря, а також створення нових професій в рамках програм розвитку.

У ході багаторічних польська фірма здобула досвід і практичні знання щодо діагностики, проектування, впровадження, будівництва, експлуатації, логістики, пов’язаних із процесом енергетичного використання соломи (біомаси). „BIOS-BUD” Sp z o.o. зацікавлена технологічним процесом енергетичного використання соломи на території України.

Польське підприємство пропонує допомогу в системному вирішенні проблем, пов’язаних з енергетичним використанням соломи шляхом навчань та комплексного проектування теплової станції на соломі разом із поставкою машин та пристроїв, з метою впровадження даної технології. Також пропонується комплексне навчання представників органів адміністрації в сфері.

Контакти:

  • BiosBud Sp z о.о.
  • 20-445 Lublin, ul. Zemborzycka 59 А
  • Тел./факс: +48 (81) 744-48-64, моб.: +48 531-969-808