Питання обліку тепло- та водопостачання

22 Июн

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук виступив за обов’язковий облік енергетичних та водних ресурсів, які споживаються в Україні. Про це він повідомив на конференції «Запровадження розрахунку за опалення і водоспоживання на основі комерційного та індивідуального обліку», яка відбулася 18 червня 2015 року. Організаторами заходу виступили: Реанімаційний пакет реформ, Національний екологічний центр України за сприяння Групи підтримки України від ЄС.

«Відсутність обліку тепло- та водопостачання в комплексі з іншими недоліками організації системи централізованого теплопостачання призводить до значного зниження ефективності заходів з енергозбереження, спрямованих на економію паливно-енергетичних ресурсів», — повідомив Голова Агентства Сергій Савчук.

За даними НКРЕКП у 2014 році середній показник оснащення засобами обліку теплової енергії з централізованим теплопостачанням по країні склав 40%. Квартири забезпечені приладами обліку споживання води лише на 70%. «Нам потрібно прийняти конкретні кроки для того, щоб ці показники довести до 100%» — наголосив Голова Агентства та додав, що чим швидше ми це зробимо тим швидше знімемо питання щодо прозорості тарифів. Оскільки, лише після того, коли кінцевий споживач знатиме скільки споживає ресурсів, неважливо  газу чи тепла, тільки тоді природня монополія думатиме про те, як зменшити власні затрати, а не перекладати їх на споживачів», — підкреслив Голова Держенергоефективності.

На важливості  впровадження системи індивідуального обліку наголосив і народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський. «Програма запровадження  лічильників для України, для  системи державного енергетичного управління – це базова система. Якщо не вирішити проблеми з  первинними джерелами інформації для контролю, для об’єктивного адекватного обліку енергетичних ресурсів, неможливо займатися  ні політикою енергоефективності, ні  політикою енергозбереження, ні реформуванням енергетичного та комунального сектору України», — зауважив народний депутат України Олександр Домбровський.

 «Сьогодні ми розробляємо проект Закону про облік ресурсів, яким буде визначено:

  • чіткі строки та умови запровадження комерційного обліку постачання теплової енергії та води;
  • джерела фінансування робіт із встановлення, обслуговування та заміни вузлів обліку;
  • рівень відповідальності за порушення законодавства у сфері комерційного обліку.

Цей законопроект сприятиме тому, що природні монополії рухатимуться в напрямку встановлення лічильників та не обмежуватиме споживачі тепло- та водопостачання встановлювати лічильники за власний рахунок, — повідомив Сергій Савчук та додав, що держава не знімає із себе відповідальності і не перекладає все на плечі мешканців домогосподарств».

Він також нагадав, що наразі діє програма, яка дає можливість населенню не очікувати, коли теплокомуненерго чи водоканал поставить лічильник в багатоповерхівці, а взяти кредит та поставити індивідуальний тепловий пункт у власному багатоповерховому будинку і, до того ж, отримати 40% компенсації від держави.  «Це безпрецедентна компенсація на лічильники, яка дає нам можливість прискорити процес встановлення вузлів обліку», — наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

За матеріалами: Держенергоефективність