Підприємства ТКЕ працюють над задачею зменшення споживання газу на 30%

23 Июл

До 25 липня регіони мають розробити оперативний план технічних заходів щодо зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 30% на період до кінця 2014 року та на опалювальний період 2014/15 року в розрізі населених пунктів.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук на селекторній нараді з регіонами, на якій серед інших розглянули питання забезпечення підприємств теплоенергетики природним газом до кінця опалювального сезону 2014-2015 років.

Він поінформував, що 9 липня Уряд схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 року.

Також, за словами Григорія Семчука, обласним та Київській міській держадміністрації доручено створити за участю представників територіальних підрозділів МВС і Держгірпромнагляду під головуванням керівників відповідних облдержадміністрацій антикризові енергетичні штаби, діяльність яких координуватиме урядовий Антикризовий енергетичний штаб.

Заступник Міністра нагадав також, що Уряд схвалив постанову «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання». Мета — заміщення використання природного газу іншими видами палива у сфері теплопостачання шляхом визначення принципів стимулюючого тарифоутворення.

Цим документом передбачено фінансове забезпечення бюджетної програми «Компенсація різниці в тарифах на виробництво теплової енергії на теплогенеруючих установках з використанням будь-яких видів палива та енергії на заміщення природного газу» за рахунок зменшення суми коштів бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію…».

Під час селекторної наради також обговорили питання підготовки підприємств ЖКГ, житлового та соціального фонду до опалювального періоду. За інформацією областей, станом на 15 липня комплексно підготовлено до зими:

  • 96 462 будинків (51,2% від плану);
  • 19,8 тис. об’єктів соціальної сфери (51,1%): 9,6 тис. шкіл, понад 7 тис. дитячих садків та 3 тис. лікарень;
  • 12403 котельні (53,9% від плану);
  • 3312 центральних теплових пунктів (59,09%).

За матеріалами: Мінрегіонбуд