Переймаємо німецький досвід у сфері енергоменеджменту

17 Окт

11 жовтня у Берліні (Німеччина) українська делегація на чолі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком відвідала одну з найбільших в Європі, з понад 300-річною історією лікарню «Charité», а саме – одне з її чотирьох відділень «Charité Campus Virchow-Klinikum».

У ході перемовин з представниками компанії «Charité CFM Facility Management GmbH» делегація ознайомилася з особливостями управління, забезпеченням функціонування і головне – енергосистемою такого величезного закладу.

Як розповів представник зазначеної компанії Хендрік Асхоєр, на території закладу встановлено нове енергогенеруюче устаткування, а саме – високоефективну когенераційну установку потужністю 5 МВт (електроенергія) та 5 МВт (теплоенергія). Таким чином лікарня забезпечує себе власною енергією.

Також, у лікарні впроваджено систему енергоменеджменту, яку планується сертифікувати відповідно до стандарту ISO 50001. Зокрема, проведено енергоаудит, започатковано енергомоніторинг, модернізовано системи освітлення, оптимізовано роботу вентиляції тощо.

«У результаті ми забезпечуємо потреби лікарні в енергоресурсах, ефективно їх використовуємо та отримуємо 1 млн євро економії в рік!», — зауважив Х. Асхоєр.

У свою чергу, Сергій Савчук підкреслив: «1 млн євро заощаджень — це доказ дієвості енергоменеджменту та інших заходів з енергоефективності. У цьому мають переконатися і мери українських міст, активно долучаючись до енергоефективності».

Після зустрічі делегація здійснила огляд енергосистеми лікарні «Charité Campus Virchow-Klinikum» та на власні очі побачила роботу високоефективної когенераційної установки та іншого обладнання.

Загалом, німецька сторона підтримала ідею продовжити співпрацю і передавати свій досвід для впровадження систем енергоменеджменту у бюджетних закладах України.

За матеріалами: Держенергоефективність