На полігоні в Прикарпатті планують виробляти біогаз

5 Июл

Проект виробництва біогазу планується робити на сміттєзвалищі в Рибному. На даний момент проводять роботи із встановлення фільтратопроводів, які розпочали ще в 2015 році. Кошторисна вартість їх прокладення складає 8 млн. грн.

Із отриманого біогазу планують виробляти електричну енергію.

З початку створення полігону там захоронено приблизно 2 мільйонів тонн твердих побутових відходів.

Зараз полігон працює у штатному режимі, цілодобово його обслуговують шестеро людей.

На разі комунальники схвильовані виділенням біогазів.

”Полігони горять, тому що виділяється велика кількість газу – він самозапалюється і починає горіти. Тому ми плануємо у 2017 році, можливо, нам вдасться це зробити, переробляти біогаз на електричну енергію. Але біогаз з тіла полігону треба відводити”, – повідомив Юрій Мороз, директор КП «Полігон».

Наступне завдання, яке стоїть перед працівниками  КП “Полігон”, – це відсортування вторинної сировини.

«У 2015 році ми відсортували близько 750 тонн вторинної сировини, цього року плануємо відсортувати більше тисячі тонн. Крім того, що ми зменшуємо тіло полігону, воно нам дає й економічний ефект. Я думаю, цього року ми виручимо приблизно 300 тисяч гривень за відсортування вторинної сировини”, – розповів Мороз.

Він також додав, що обговорюється питання щодо закупки лінії відсортування сміття:

”Вона дасть можливість відсортовувати до 15% того всього ресурсу, що приходить на полігон. А в добу на полігон приходить приблизно 220 ТПВ, значить, близько 30-40 тонн ми зможемо відсортувати за кожну добу”.

За матеріалами: vikna.if.ua