На Харківщині розглядають можливість будівництва біо-ТЕЦ на біомасі

10 Июл

Законодавче підґрунтя та технологічні можливості для встановлення біоТЕЦ та станцій з виробництва енергії з відходів у Харківській області обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із віце-президентом промислово-фінансової корпорації «МАСТ-ІПРА» Олександром Греховодовим 7 липня в Харкові.

Як повідомив О. Греховодов, серед пріоритетних сфер роботи корпорації є встановлення нових енергетичних потужностей. Наразі корпорація працює над проектами встановлення в містах Вовчанськ та Куп’янськ двох ТЕЦ на біомасі (деревній трісці, відходах сільського господарства), електричною потужністю 9,6 МВт та тепловою потужністю 21 Гкал/год кожна.

Такі біоТЕЦ дозволять фактично повністю задовольнити потреби міст в електроенергії, а також відновити цілорічне гаряче централізоване водопостачання. Крім цього, у процесі будівництва та експлуатації ТЕЦ буде створено додаткові робочі місця.

У ході перемовин Сергій Савчук також ознайомився з виробничими потужностями корпорації, зокрема, з роботою підприємства «Котлотурбопром», яке займається виробництвом котлів та котельного обладнання.

У свою чергу, Олександр Греховодов поділився планами корпорації щодо будівництва заводів з переробки твердих побутових відходів для виробництва енергії. Над цим питанням корпорація працює спільно з данською компанією «Babcock & Wilcox Volund» — одним із світових лідерів у сфері виробництва електроенергії з відходів.

За результатами зустрічі сторони домовилися і надалі співпрацювати, особливо над розробкою перспективних проектів з виробництва енергії з відходів. Держенергоефективості розгляне можливості удосконалення законодавства та створення стимулів для залучення інвестицій у цю сферу.

За матеріалами: Держенергоефективність