Компанія Даноша ввела в експлуатацію біогазовий завод

11 Сен

Урядовий портал повідомляє про те, що компанія Даноша ввела в експлуатацію біогазовий завод в Івано-Франківській області. Біогазова станція знаходиться в с. Копанки Калуського району.

На об’єкті щодня перероблятиметься 400 тонн відходів свинокомплексу. В результаті чого господарники будуть отримувати в середньому 4 млн. куб. м. газу, 10 млн. кВт/год. теплової енергії та 9,5 млн. кВт/год. електроенергії упродовж року.

«Відходи з ферми змішуватимуться з іншими: соломою, зіпсованим зерном, — розповідає про технологічні процеси майстер цеху біогазу Іван Кальковець. – Це як біомаса піддаватиметься ферментації. Внаслідок чого метанотворчі бактерії «поїдатимуть біомасу» і вироблятимуть біогаз».

Процес відбуватиметься за відсутності кисню і при температурі плюс 39 градусів. Під час ферментації знищуватимуться патогенні мікроорганізми.

Серед інших переваг біогазового виробництва – зведення до мінімуму запаху відходів тваринництва, оптимізація їх використання у якості цінного добрива, зменшення впливу на навколишнє середовище за рахунок обмеження викидів парникових газів.

«Дана біогазова установка дасть можливість забезпечувати компанію електричною та тепловою енергією, — зазначає перший заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Ємчук. – Із введенням в дію заводу вирішується також проблема утилізації відходів  тваринництва.  Відпрацьовані після газової установки відходи у вигляді торфу поступатимуть на поля, що дасть можливість підживити землі, які потребують органіки».

З роботою біогазового заводу ознайомився, перебуваючи на Івано-Франківщині, Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. На думку високопосадовця, відкриття виробництва вирішуватиме, в першу чергу‚ екологічні проблеми та сприятиме впровадженню альтернативних джерел енергії.

«Лише ця установка дасть можливість економити біля 1,5 мільйонів кубічних метрів газу на рік, — наголосив Олег Проскуряков. – Якщо ми такі проекти будемо запроваджувати на всіх тваринницьких комплексах і помножимо ці півтора мільйона на кількість комплексів, зможемо досить багато зекономити на газі. А це зараз одне з пріоритетних завдань, яке ставить перед нами Президент».

У подальших планах компанії «Даноша» — відкриття на Івано-Франківщині ще трьох біогазових заводів. Перший з них господарники розраховують запустити в дію у 2015 році. Він працюватиме у с. Тустань Галицького району.

ТзОВ «Даноша» має виробничі потужності у селах Копанки, Лука, Вилки Калуського району, Тустань, Лани Галицького району. Утримують 125 тисяч голів свиней.

За матеріалами: Урядовий портал