Китайські інвестори цікавляться проектами виробництва енергії з відходів в Україні

31 Май

Про це йшлося на зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з виконавчим директором китайської компанії «China Everbright International Limited» Вангом Тяним.

Ванг Тяний повідомив, що компанія, заснована у 1983 році,  має великий досвід реалізації проектів з будівництва заводів з переробки побутових відходів та виробництва енергії на засадах державно-приватного партнерства. Зокрема, вже запущено 31 такий проект. Загалом, на стадії розробки та введення в експлуатацію — близько 70 проектів. Заводи також працюють у В’єтнамі, Німеччині, Польщі. Наразі компанія вивчає нові ринки, зокрема і в Україні.

У ході перемовин Сергій Савчук розповів про законодавчу базу у сфері виробництва енергії з альтернативних видів палива. Голова також повідомив про гарантії, які можуть надати муніципалітети в рамках проектів державно-приватного партнерства (ДПП).

За результатами зустрічі домовлено продовжити обмін інформацією, зокрема, розглянути потенційні проекти ДПП, у тому числі щодо переробки сміття та виробництва енергії. Окрім цього, компанія ознайомиться з вже розробленими проектами, які потребують залучення інвестицій чи пільгових кредитних коштів.

За матеріалами: Держенергоефективності