Fuhrlander Wind Technology запустила першу чергу вітроелектростанції в Казахстані

7 Янв

Як повідомляє ресурс EcoTown компанія ВАТ «Fuhrländer Віндтехнолоджі» з м. Краматорськ запустила в дію першу чергу вітрового парку «Ерейментауський вітропарк» в Республіці Казахстан потужністю 45 МВт.

Історія даного проекту почалась в 2013 році. На Гановерській виставці було заявлено громадськості про наміри реалізації вітрового парку в Республіці Казахстан разом з дочірнім підприємством FWT Trade GmbH (FWT), Німеччина. Почались пошуки партнерів в Казахстані, після проведення ряду переговорів партнерами української сторони по даному проекту стала казахська державна енергетична фірма Samruk Energo. Для реалізації даного проекту казахські партнери заснували дочірнє підприємство «Перша Вітрова Електрична Станція».

Відповідно до прийнятої європейської практики на фінансування будівництва вітрової станції були залучені кошти фінансових організацій. Найкращу пропозицію представив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). ЄБРР виділив для фінансування першого казахського вітрового парку, який буде виробляти електроенергію в промислових масштабах, 14,2 мільярди тенге (близько 71 мільйони євро). Згідно вимог банку 80% суми було надано банком, а 20% було залучено з власних фінансових засобів. Площа яку зайняв вітровий парк склала 47 Га.

Реалізація будівництва даного вітрового парку стала першим великим кроком Республіки Казахстан в реалізації проектів з використання альтернативних джерел енергії. Вітровий парк буде виробляти 172,2 млн кВт-годин в рік. З однієї сторони — цього достатньо для забезпечення електроенергією 80000 квартир, з іншої сторони — дозволить владі зекономити більш ніж 60000 тон вугілля та підвищить надійність поставок електроенергії в регіоні. На території вітрового парку збудована також підстанція, яка буде під’єднана до ліній електропередач «Кегок». Як повідомив керівник Керівництва енергетики та ЖКГ Акмолинської області Олександр Мартиненко: «Енергія буде вироблятись та продаватись в мережі даного оператора». Планується що виставка Expo – 2017, яка пройде в Республіці Казахстан, буде в повній мірі забезпечена екологічно чистою електроенергією. Головна тема виставки — «зелені» технології, даний крок дозволить продемонструвати учасникам виставки відповідальне ставлення Казахстана до взятих на себе зобов’язань по збереженню клімату, що стало особливо актуальним в ракурсі пройшовшого нещодавно Парижського саміту по збереженню клімату в світі.

У майбутньому даний проект вітрового парку планується розширити до 300 МВт.

Другий крок в цьому напрямку вже зроблений. В 2014 році казахською компанією, партнером вітчизняного заводу, «Samruk Green Energy» був представлений проект реалізації другої черги вітрового парку «Ерейментауськийвітропарк», згідно плану ємність даного проекту складе 50 МВт. Планується встановити 20 вітрових турбін, потужністю 2,5 МВт кожна, тип турбін: Fuhrlaender FL 2500. Будівництво планується розпочати в квітні 2016 року, а закінчити до кінця 2017. Реалізація даного проекту дасть змогу отримати орієнтовно 137 – 179 ГВт електроенергії в рік, що в свою чергу допоможе зменшити викиди СО2 в атмосферу на 205500 – 242000 тони в рік. Орієнтовна експлуатація даного вітрового парку складає 25 років, після яких є два варіанти подальшого використання вітрового парку: повна рекультивація площі, що знаходиться під вітровим парком, або repowering, що передбачає заміну турбін на більш потужні та ефективніші.

Третім кроком має стати реалізація третьої черги вітрового парку поблизу м. Ерейментау. Планова ємність його має скласти 205 МВт. На даний момент розробляється технічна документація проекту, він проходить всі етапи узгодження. Тип турбін, який буде задіяний на проекті швидше за все буде Fuhrlaender FL 2500 або FL 3000. Проект планується реалізувати до кінця 2018 року.

Проект, реалізований українською компанією ВАТ «Fuhrländer Віндтехнолоджі», на першому етапі забезпечив роботою значну кількість людей: 5 чоловік було відправлено безпосередньо на будівельний майданчик поблизу м. Ерейментау, Акмолинської області Республіки Казахстан, 35 людей було задіяно безпосередньо з місцевих мешканців. Роботу отримали підрозділи, які виробляють вітрові турбіни в м. Краматорськ та дочірнє підприємство в Німеччині, була також частково задіяна власна логістика Fuhrlaender Felbermayr Wind Logistics LLC. Слід зазначити що кожна турбіна складається з більш ніж 2000 компонентів, значна частина з яких виробляється на вітчизняних заводах, забезпечуючи сталий розвиток та майбутнє українських підприємств.

За матеріалами: EcoTown