До виробництва біогазу у Львові долучилась «Львівська політехніка»

16 Авг

В межах проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків – підтримка програми міста Львова» до столиці Галичини з робочим візитом завітала група  польських експертів Фонду Агентства Регіонального Розвитку (FARR).

Реалізація проекту передбачає здійснення науково-дослідної фази для визначення можливостей виробництва біогазу, а також передання польського досвіду органам місцевого самоврядування у сфері комунального господарства. Відтак експерти зустрілися з представниками КП «Адміністративно-технічне управління» та фахівцями ЛМКП «Львівводоканал»  для обговорення стану реалізації проекту та визначення подальших кроків діяльності. Натомість науковці НУ «Львівська політехніка» надали результати дослідження та розробку методики використання технології, згідно з якою буде відбуватися виробництво біогазу.

За словами к. т. н. Володимира Жука з кафедри гідравліки та  сантехніки «Львівської політехніки», мулові майданчики займають площу 22 га поруч з територією каналізаційних очисних споруд і експлуатуються з 60-х років минулого століття, на теперішній час є перенаповнені. А завдяки проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків», вирішиться не тільки проблема видобутку електричної і теплової енергії з намулу, але й буде можливість зменшити вміст органічної речовини в мулі на 50%, вміст сухих речовин на 35%, а об’єм зневодненого мулу на 33%.

«Цей проект профінансований на 230 тисяч злотих. За частину цієї суми буде придбано експериментальну машину», – зазначив координатор проекту Марек Гопек.

Нині всі необхідні дослідження для Львова фінансує Міністерство закордонних справ Польщі. А наприкінці року стане відомо, скільки біогазу з відходів можна виробити у Львові, і це вже вплине на подальше виділення коштів від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) для повного оновлення очисних споруд у місті. Восени запланована й навчальна поїздка до Польщі представників органів місцевого самоврядування в галузі сучасних екологічних інноваційних рішень у сфері техніки і технологій, використання осадів і стоків очисних систем, виробництві біогазу та охороні навколишнього середовища.

Автор: Ігор Галущак

для biowatt.com.ua