Для розвитку біоенергетики необхідно зменшити кількість дозвільних процедур

3 Июн

Про це повідомив заступник Голови Держенергоефективності України Сергій Дубовик на панельній дискусії «Регулювання використання відновлюваної енергії з відходів сільськогосподарського виробництва». Дискусія відбулася в рамках Міжнародного біоенергетичного форуму, організованого Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу».

«Агентство працює з Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) за трьома пріоритетними напрямами в рамках проекту «Підвищення секторальної конкурентоспроможності економіки України», – коментує С. Дубовик.

«Перший напрям – робота з удосконалення стратегічних програмних документів у сфері енергоефективності: Енергетичної стратегії України до 2030 року та Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

Другий напрям – спрощення дозвільних процедур в галузі, й, третій – вдосконалення окремих законодавчих актів», – зазначив представник Держенергоефективності України.

«Як на мене, для покращення ситуації в галузі біоенергетики передусім необхідно працювати над спрощенням адміністративних процедур, – наголосила координатор програми «GreenEnergy Initiative» Катерина Богачова. За її словами, кількість відповідальних органів слід скоротити до 3-х:  обласних державних адміністрацій, які б відповідали за питання земельної власності, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, що займалося б розробкою проектних пропозицій, надавало дозволи на будівництво, а також НКРЕ, що курувало б питаннями «зеленого тарифу», мережевого доступу до енергоринку.

Координатор практики Енергетики та проектів компанії «CMS Cameron McKenna» Віталій Радченко причиною повільного розвитку біоенергетики в Україні вважає несприятливі умови для кредитування. «Нині відсоткові ставки комерційних банків держави – занадто високі, тому підприємствам не вигідно брати кредити під реалізацію таких проектів», – наголосив Віталій Радченко. Всім бажаючим енергоефективної модернізації він порадив звертатися за фінансовою допомогою до Міжнародних фінансових структур, таких як Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) та Програма фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF).

За матеріалами: Держенергоефективності