БЕТЕН ЕНЖЕНЬЄРІ реалізовує проект ВЕС в Дрогобицькому районі Львівської області

4 Янв

На території Дрогобицького району у селі Опака продовжується реалізація інвестиційного проекту з залученням іноземних інвестицій з будівництва вітрових електростанцій (ВЕС) загальною встановленою потужністю 50 МВт.

Інвестором є ТзОВ «Дрогобич Енерджі», засновниками якої є українсько-французькі компанії «БЕТЕН ЕНЖЕНЬЄРІ» та «ВАЛОРЕМ». Загальний обсяг інвестицій, необхідних для будівництва запланованих потужностей складає приблизно 75,0 млн. євро.

«Наразі завершено передпроектні роботи, працює щогла висотою 100 метрів, на якій розміщені анімометри, що цілодобово провадять заміри вітрового навантаження і передають інформацію одночасно у Київ та до Франції, — каже директор компанії «Дрогобич Енерджі» Андрій Панін.

За його словами, загалом сумарно потрібно отримати понад 4 тисячі найрізноманітніших дозволів. «У цьому ми маємо повну підтримку обласної та районної влади», – зазначив Панін .

У «Дрогобич Енерджі» задоволені вітровим потенціалом на цих хребтах, який складає 6,5-7 м/сек. Кажуть також, що будівництво станції триватиме орієнтовно один рік, а її операційний період становитиме 20-25 років. Термін окупності проекту 7-10 років і залежить від показників вітру та чинного законодавства.

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак не приховує гордості за реалізацію цього проекту на території району: «Наш район є дуже специфічний, дотаційний, чверть його території – це гірська місцевість».

«Реалізація цього проекту – це не лише створення та використання нових джерел енергії, це також і 50 нових робочих місць, і щонайважливіше – інвестиції в економіку району. Даючи зелене світло цьому проекту, ми ставили обов’язкову вимогу: підприємство повинно бути зареєстроване на території Дрогобицького району, а відтак щомісяця по-перше, наші краяни отримуватимуть зарплатню, а по-друге, до районного бюджету надходитимуть податки від діяльності компанії», – додав Сендак.

За матеріалами: vgolos.com.ua