Як отримують біогаз на одному з найбільших полігонів ТПВ у світі?

21 Июл

Одне з найбільших сміттєзвалищ у світі, яке знаходиться у пустелі штату Невада (США), виробляє електроенергію та біопаливо для автомобілів.

Як зазначає депутат Рівненської міськради Святослав Євтушенко, який проходив стажування у США у рамках програми SABIT «Утилізація твердих побутових відходів», сьогодні на полігон ТПВ, який пропонує найдешевше захоронення, завозиться сміття з усіх Сполучених Штатів Америки. Лише неподалік розташований Лас-Вегасщоденно вивозить сюди 7,8 тис. тонн сміття.

Крім побутових відходів, на звалище потрапляють й залишки від очисних споруд — так званий «активний мул», який утворюється у каналізації. Нині полігон у Неваді керується лише одним обмеженням – відходи не повинні перевищувати сусідні гори, висота яких сягає 500 метрів.

Примітно, що на території одного з найбільших у світі полігонів колись проводились ядерні випробування. На початку 2000-х років компанія «Репаблік Сервіс», 51% акцій якої сьогодні належить відомому в усьому світі бізнесмену Біллу Гейтсу, взяла цю ділянку в експлуатацію на 500 років під сміттєзвалище.

Незважаючи на «ядерне» минуле полігон ТПВ у Неваді, за словами Святослава Євтушенко, сьогодні відповідає всім сучасним вимогам. Подвійний шар мембрани, дренажні системи, необхідні фільтри та накривні конструкції запобігають потраплянню шкідливих речовин у грунт та повітря.

Найсучасніше обладнання дозволяє здійснювати захоронення та переробляти сміття у відповідності до найжорстокіших вимог. Так, газ, що утворюється у процесі анаеробного розкладу органічних відходів, відкачується і використовується для виробництва енергії. На території полігону також працює очисна станція, яка дає змогу отримувати біогаз без домішок, та газова заправка, яка забезпечує біопальним автомобілі комунального підприємства.

Святослав Євтушенко зауважує, що американці комплексно підходять до переробки сміття і сьогодні отримують від звалища максимум користі, не завдаючи при цьому шкоди довкіллю.