Основні етапи виробництва пеллет

26 Май

Розкажемо коротко про основні етапи виробництва пеллет. Процес виробництва умовно можна розбити на чотири основні ділянки:

Підготовка сировини

Ділянка підготовки сировини являє собою процес подрібнення відходів деревини на дрібні фракції до стану тирси. Цей процес направлений на зменшення фракції вихідної сировини, з метою «полегшення» роботи прес-гранулятора. Спочатку крупні кускові відходи деревини подрібнюються до розміру тирси в рубильних або валкових машинах. Тирса, як правило, подається в молоткову дробілку і вже залежно від діаметру отворів сит набуває остаточного розміру.

Сушка

Подрібнена деревинна тирса подається в сушильний барабан. Відбір зайвої вологи здійснюється гарячим повітрям, виробленим теплогенератором. Температура агента сушки на вході в сушильний барабан близько 400С°, на виході – близько 100С°. Завдання ділянки сушки полягає в доведенні вологості деревинної сировини з природної вологості (40-60% відн.) до вологості, необхідної для гранулювання (8-14% відн.). Прес-гранулятори обладнані системою зволоження, що дозволяє пересушувати сировину (вологість менше 10%) і доводити її до потрібної вологості вже безпосередньо перед самим гранулюванням.

Гранулювання

Ділянка гранулювання – де висушена тирса, в спеціальних прес-грануляторах, перетворюється на гранули діаметром 6 або 8 мм. Безпосередньо формування пеллет відбувається після попадання сировини між матрицею, що обертається, та роликами. Під час пресування деревинної маси йде розігрів до температури вище 110 С°, при якій відбувається плавлення лігніну, який міститься в деревній масі і виконує роль «клею» або єднальної речовини.

Охолодження

Сформовані пеллети, набувають необхідну твердість лише в процесі охолодження. Пакування:  гранули фасуються у великі мішки — «біг-беги» 620-1000 кг, маленькі поліетиленові пакети 15-25 кг або насипом в різні контейнери (10-20 т). Для фасування у великі мішки використовуються затвори на виході з бункера. Для фасування в дрібну тару використовується напівавтоматична фасувальна лінія.

За матеріалами: biopal-if.com