Новий метод прогнозування швидкості вітру для будівництва ВЕС

28 Июл

Американські вчені розробили нетрадиційний, однак більш ефективний, метод точного прогнозування швидкості вітру для будівництва вітроелектростанцій. При цьому новий метод прогнозування підходить як для планування баштових, так і для невеликих вітрових турбін.

Нова система дозволяє вибрати оптимальне місце для встановлення вітрових турбін, використовуючи дані лише тримісячної давнини, а не 8- або навіть 12-тимісячного періоду, як це було раніше.

Крім того, тестування виявили вагому перевагу нового методу прогнозування швидкості вітру — він не тільки найшвидший, але і в три рази більш точний, ніж існуючі 8-місячні моделі прогнозування.

Справа в тому, що для будівництва вітроелектростанцій у певній місцевості використовують звичайний метод визначення середньої швидкості вітру, який передбачає використання відносно простої формули статистичного аналізу. Згідно цього аналізу, для визначення середньої швидкості вітру на запропонованій для будівництва ділянці спеціалісти просто беруть статистику з найближчої метеостанції за один і той же період часу (8 або 12 місяців). Зазвичай, використовуються дані тільки від однієї метеостанції.

Новий метод команди дослідників з Массачусетського технологічного інституту (MIT) базується на використанні даних від більше десяти метеостанцій. Значне розширення території для аналізу швидкості вітру є «аномальним», але саме це і дозволяє більш точно визначати його швидкість. У даній «аномальній» технології можна використовувати різні типи розподілів, а також об’єднувати їх для визначення характеристик даних з різних метеостанцій.

Передбачається, що новий метод прогнозування швидкості вітру буде значною перевагою для вітрової енергетики, адже тепер будівництво нової вітрової електростанції займе на кілька місяців менше.

За матеріалами: ecotown.com.ua