NanoTritium — джерело енергії терміном у 20 років

28 Мар

NanoTritium — це розробка канадської компанії City Labs (Торонто, Канада), що забезпечує постійне джерело наноВатт (бетавольтної) — енергії терміном від 20 років і більше.

Основою цієї батареї є елемент тритій — радіоактивний ізотоп, який має період напіврозпаду 12,5 років. Як стверджує компанія City Labs, у моделі батареї P100a енергії тритіуму достатньо для безперебійної роботи приборів з низьким енергоспоживанням, мікро-електронних та сенсорних додатків протягом 20-ти років. В описі компанії розробка характеризується як надійна та герметично закрита, а тритій використовується у твердій формі. Також компанія пропонує моделі LCC 44  та LCC 68, різниця між якими полягає у потужності та можливості пристосувань до платформ електроприборів.

Зважаючи на використання у розробці радіоактивних елементів, важливим постає питання безпеки.   Незалежна експертиза компанії Lockheed Martin підтвердила безпечне використання батареї при температурі від -50 до +150 градусів за Цельсієм, а також при великій вібрації та коливаннях. Це дозволяє застосовувати цей елемент живлення для компаній, що не мають дозволу для роботи з радіоактивними продуктами.

Прикладами можливого застосування NanoTritium є сенсори вимірювання атмосферного тиску та температури, медичні імплантанти, процесори з низьким рівнем електровикористання, деякі види літіо-іонних батарей.

Компанія нещодавно повідомила про отримання усіх дозвільних документів та ліцензій на виробництво та продаж моделі NanoTritium Р100а, тож ця батарея уже доступна для продажу (з терміном виготовлення після замовлення у 6-8 тижнів). Ціна ж одного елемента коливається в районі 1000$, однак очікується певне зниження ціни після запуску усіх потужностей виробництва.

За матеріалами: www.gizmag.com , City Labs