Розвиток відновлювальних джерел енергії потребує будівництва нових ліній електропередач

14 Июл

Як повідомляє інформаційна агенція Reuters, з посиланням на дослідження енергетичної компанії Alstomсвітові енергетичні компанії витратять до 2020 року 64,3 млрд $ на розбудову мережевої інфраструктури станцій з виробництва відновлюваної енергії. Мова йде, насамперед, про віддалені сонячні та вітрові станції.

Зважаючи на те, що до 2035 року обсяг відновлювальної енергетики повинен зрости до третини від усього обсягу електроенергії, що споживається — потреба в транспортуванні електроенергії від станцій до кінцевих споживачів буде активно зростати.

Як зазначив голова правління Alstom Грегорі По-Гульяме (Gregoire Poux-Guillaume): «В майбутньому електроенергія буде вироблятись десь в іншому місці, а споживатись буде там само, де і зараз — тому потрібно буде все перепланувати».

Alstom є однією з трьох найбільших компаній (разом з Siemens та ABB ), що виробляє високовольтні лінії прямого сполучення (HVDC), що використовується для сполучення вітрових станцій в офшорних зонах. За 2012-2013 фінансовий рік компанія отримала замовлень на 5,1 млрд доларів на проекти, що будуть реалізовані у наступні декілька років (один з найбільших контрактів — проект з’єднання офшорної вітрової станції з електромережею Німеччини на 1 млрд $). 

За оцінками Alstom, загальний обсяг ринку HVDC технологій в Європі та Північній Америці зросте з 9 до 13 млрд $ в найближчі 5 років. Дві третіх цієї суми — контракти з під’єднання до загальних мереж офшорних вітрових станцій.