Посібник «Комплексний аналіз українського ринку пелет з біомаси»

18 Ноя

Посібник "Комплексний аналіз українського ринку пелет з біомаси"

Експерти Науково-технічного центру «Біомаса» (член Біоенергетичної асоціації України) в рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» підготували посібник «Комплексний аналіз українського ринку пелет з біомаси«.

Завданням цього дослідження є визначення основних причин, що стримують широке застосування пелет із соломи та інших рослинних залишків (далі – агропелети) у сфері теплопостачання. Вочевидь, ці причини стосуються різних аспектів – фізико-хімічних властивостей агропелет, особливостей їхньго виробництва та використання, починаючи з етапів збирання рослинних решток, зовнішніх чинників, таких як світовий попит на пелети, питань рентабельності їхнього виробництва тощо.

Світовий досвід, зокрема Данії та інших країн, показує, що ефективне енергетичне використання агропелет є цілком можливим та доцільним за умови застосування відповідного обладнання і технологій. Тому, зважаючи на актуальність проблеми, визначення можливостей виробництва і використання українських агропелет кінцевими споживачами та основних шляхів стимулювання щодо їхнього використання також є завданням цієї роботи.

Під час підготовки звіту було застосовано такі методи дослідження:

  • збір інформації анкетуванням і телефонним опитуванням учасників ринку;
  • обробка та аналіз інформації держорганів і відомств (зокрема, даних митниці);
  • результати маркетингових досліджень і аналітичних записок, підготовлених раніше НТЦ «Біомаса»;
  • моніторинг офіційної статистики і галузевих ЗМІ;
  • аналіз матеріалів галузевих виставок і конференцій.

Завантажити посібник.