Коли наступлять рівні правила гри для виробників тепла в Україні?

24 Июл

Активна протидія газового лобі на рівні Кабміну не дає прийняти проекти постанов, мета яких — створити дієвий механізм заміщення газу в житлово-комунальній сфері.

Про це заявив глава Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн.

За його словами, йдеться про зміни в проекти постанов Кабміну №293 від 9 липня 2014 року та №453 від 10 веренся 2014 року.

Як зазначає експерт, в них пропонується усунути системні недоліки діючого механізму компенсації різниці тарифів за теплоенергію з альтернативних джерел, через які цей механізм працює лише в обмежених випадках.

«На жаль, уряд на даний момент відмовився створити рівні умови для тих, хто працює з газом і тих, хто виробляє теплову енергію з альтернативних джерел. У збереженні дискримінаційних правил гри зацікавлені, перш за все, комунальні підприємства, які цілком можна перейменувати в корупційні. У них самий дотований газ, у них монополії на місцях, їм компенсують різницю в тарифах. Вони як вогню бояться конкуренції і роблять все, щоб її не було, адже нинішні умови дозволяють їм ні в чому себе не обмежувати», — зазначив Надєїн.

На думку експерта, у зв’язку з цим існує висока ймовірність провалу урядових планів щодо скорочення споживання газу.

«Якщо Кабмін не почує наші доводи, про 30% скорочення споживання газу в ЖКГ в новому опалювальному сезоні можна буде забути», — упевнений глава Комітету енергетичної незалежності.

У зв’язку з цим експерти і компанії-виробники закликають Кабмін виправити допущені помилки і вже найближчим часом прийняти нові правила гри.

«В іншому випадку переможе газове лобі і та корупційна модель в енергетиці та ЖКГ, яка загнала Україну в глухий кут», — підсумував Надєїн.

За матеріалами: epravda.com.ua