Влада Херсонщини шукає кошти для реалізації проекту ‘Енергія біомаси’

11 Апр

3 квітня було презентовано проект «Залучення інвестицій у біоенергетичну галузь у комунальному секторі Херсонської області та м.Херсона».

Дана презентація відбулась в рамках обласного засідання комітету з економічних реформ, яке відбулось під керівництвом першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації – керівника апарату В’ячеслава  Білого.

Проектом передбачається будівництво комплексу ТЕЦ, яка працює на твердому біопаливі. Електрична потужність теплоелектроцентралі складатиме 12 МВт, а теплова потужність – до 16 МВт. Новозбудована ТЕЦ має розміщуватися на базі існуючого об’єкту комунальної теплогенерації та забезпечувати надійну роботу підключеної до неї теплової мережі.

На сьогодні Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України проаналізовано 4 майданчики найбільших котелень МКП «Херсонтеплоенерго»: острівська, таврійська, червонофлотська та шуменська.

За словами керівника національного проекту «Енергія біомаси» Ростислава Марайкіна, загальний щорічний потенціал біопаливної сировини у Херсонській області складає: деревина – 0,1 млн. тонн, рослинництво – 1,5 млн. тонн та енергетичні культури – 3,2 млн. тонн.  Він також зазначив, що наразі на Херсонщині є всі умови для реалізації зазначеного проекту. Єдина умова – пошук інвестицій, завдяки яким проект буде втілено в життя.

За матеріалами: Урядовий портал