В Польщі запустили інноваційний проект виробництва пеллет із енергетичної верби

17 Окт

Біопаливо вдало замінює природній газ, являючись відновлювальним джерелом енергії. Негативний вплив на довкілля практично нівелюється тим, що під час росту дерево вбирає вуглекислий газ, покращує стан довкілля, а при спалюванні біопалива виділення газів є практично в тій же кількості, в якій було засвоєно.

Для комфорту роботи з біопаливом і автоматизації процесі спалювання і підтримування необхідної температури в котлах і камінах, застосовують біопаливні пелети. Такі гранульовані циліндрики роблять з тирси, щепи з дерев, соломи.

В польській місцевості Хлебов працює інноваційний проект виробництва пелет з енергетичної верби, котрий організований місцевими мешканцями для цих же мешканців. Це перша виробнича лінія пелетування енергетичної верби. На виході отримується високоякісний «енергетичний концентрат».

Постачання енергетичної верби забезпечується мешканцями, котрі проживають в радіусі 50 км від виробництва. Енергетичну вербу засадили на підмоклих місцевостях, а на пісних грунтах вирощують сорго. Підприємство-виробник пелет виконує збирання енергетичної верби у виробника, проводить сушку і переробку біомаси у форму грануляту – пелети.

Додатковою інновацією є те, що тут проектують і будуть складати комбайн для збирання енергетичної верби. Денна продуктивність комбайну – 2 га.

Укладено угоди для продажу грануляту підприємству, котре виробляє електроенергію.

Лінію виробництва пелет встановлено за допомогою Осередка Науково-Технічних Інновацій в Зеленій Гурі. Проект спів фінансувався за сприяння ЄС.

Українські села теж можуть йти цим шляхом. Біля кожного села можна знайти землі, котрі непридатні для традиційного обробітку, але можуть з подвійною користю використовуватись у біопаливних проектах. Частина мешканців отримає додатковий заробіток і місцевість отримає додаткову енергію завдяки відновлювальним джерелам сировини.

За матеріалами: ecotown.com.ua