Україні пропонують стратегію створення «сміттєвих кластерів» у сфері поводження з відходами

28 Дек

ЄБРР пропонує перейти на створення «сміттєвих кластерів» в стратегії поводження з відходами в Україні. Під сміттєвими кластерами маються на увазі регіони, на території яких роздільне збирання сміття і подальше поводження з ним буде об’єднано загальною логістикою і потребами населення.

«Одним з важливих компонентів Національної стратегії поводження з відходами є ідея міжмуніципального співробітництва. Пропонується поступово відмовитися від планування управління відходами на базі адміністративного поділу (області, райони) і перейти до управлінських підходів, які б ґрунтувалися на обсягах сміття, логістиці, потребах населення, тобто ввести поняття сміттєвого кластера», – повідомили в прес-службі ЄБРР.

На думку представників ЄБРР, такий підхід дасть змогу місцевій владі отримувати вигоду від «economy of scale», тобто економії на масштабі або зниження питомих витрат при зростанні обсягів виробництва, що добре узгоджується з процесами децентралізації в Україні.

«Ми були б зацікавлені в подальшому розглянути можливість фінансування такого проекту», – повідомили в прес-службі, додавши, що ЄБРР підтримує уряд України в розробці Нацстратегії в тій її частині, яка стосується управління побутовими відходами.

На думку ЄБРР, Україні необхідно побудувати систему сталого та раціонального управління відходами, яка б базувалася на принципах ієрархії відходів, роздільного збору та повного відшкодування витрат.

«Цей проект фінансується через мультидонорський рахунок для сталого розвитку України. Мінекології, наш ключовий партнер у цьому проекті, планує завершити розробку цієї частини стратегії в першому кварталі 2017 року», – відзначили в прес-службі.

Наступним важливим етапом державної політики є розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану щодо реалізації цієї стратегії, які повинні мають підготовлені до кінця поточного року. 21 грудня Мінекології представило перший варіант проекту цієї стратегії і виставило його на громадське обговорення, яке триватиме 1,5-2 місяці.

За словами керівника міністерства Остапа Семерака, даний документ охоплює всі види відходів – тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, сільськогосподарські, електричні й інші. Також зазначалося, що цей проект стратегії має стати основою для майбутньої розробки регуляторної бази у сфері екології.

За словами керівника профільного міністерства, Остапа Семерака, над створенням проекту стратегії працювала міжвідомча робоча група, до складу якої ввійшли представники Мінекології, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Мінрегіону, а також експерти німецької федеральної компанії GIZ та ЄБРР.

За матеріалами: УНІАН