Україна завоювала бронзову нагороду на Міжнародній виставці “EXPO 2017” в Астані

11 Сен

На церемонії нагородження кращих павільйонів Міжнародної спеціалізованої виставки «EXPO 2017» в Астані Україна отримала бронзову нагороду у номінації «Краще розкриття теми EXPO» серед спільних павільйонів.

Церемонія відбулася 9 вересня за підсумками трьох місяців роботи виставки. Міжнародне бюро виставок визначало кращі павільйони за двома номінаціями: виставковий дизайн та розкриття теми. Нагороди отримали 24 країни-учасниці  із 115.

На виставці «EXPO 2017» у павільйоні «SilkwayPlaza» Україна презентувала близько 100 інвестиційних проектів у сфері відновлюваної енергетики завдяки спеціально створеній інтерактивній інформаційно-пошуковій системі.

Також, Україна представила кращі українські розробки у сфері «чистої» енергетики. Серед них — модель вітрогенератора компанії «Fuhrländer», яка зробила безпосередній внесок у створення в Казахстані вітропарку потужністю 45 МВт. Вітроустановки цієї компанії вже два роки працюють поблизу міста Єрейментау.

Крім цього, Україна привернула увагу відвідувачів виставки до таких інновацій:  

  • «SolarGaps» — розумні жалюзі, що виробляють електроенергію з енергії сонця;
  • Сонячний концентратор із виробництва тепла, розроблений науково-виробничим підприємством «Syneko».

До речі, за словами Сергія Свистіля — віце-президента Торгово-промислової палати України, НВП «Syneko» підписало меморандум із Євразійським фондом розвитку інновацій Республіки Казахстан щодо виробництва сонячних концентраторів в Казахстані.

За матеріалами: Держенергоефективність